Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tadej Pogačar vyhral poslednú horskú etapu Tour de France 2021

Iba 22-ročný Slovinec je v kopcoch jednoducho neporaziteľný a vyzerá to tak, že si žltý dres privezie až do Paríža.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar vyhral poslednú horskú etapu Tour de France 2021

18. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 130 km
  • Prevýšenie: 3,557 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 36,4 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) vyhral 18. etapu Tour de France 2021 a pripísal si už tretie etapové víťazstvo na tohtoročnej Tour.

Poslednú horskú etapu Tour 2021 vyhral 22-ročný Slovinec podobne ako predošlú 17. etapu a v závere s ním udržali tempo len dvojica Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma), ktorý skončil druhý a tretí Richard Carapaz (Ineos).

Pogačar bol najsilnejší v záverečnom stúpaní Luz Ardiden (13,3km; 7,4%; 979m) a absolvoval ho priemernou rýchlosťou 22,4 km/h.

Pozrite si víťaznú jazdu Tadeja Pogačara na jeho Strave.

Celú 130 km dlhú etapu s dvomi ťažkými stúpaniami najvyššej kategórie Hors s celkovým prevýšením 3 557 m skončil víťazne s priemernou rýchlosťou 36,4 km/h.

Pogačar zvýšil svoj náskok v celkovom hodnotení a pred druhým Vingegaardom má 5:45 minúty. Bodovaciu súťaž vedie Mark Cavendish (298b) s 38-bodovým náskokom pred druhým Michaelom Matthewsom (260b).

Do konca Tour de France zostávajú už iba tri etapy, z ktorých sú dve rovinaté a jedna časovka jednotlivcov, takže je veľmi malá pravdepodobnosť, že by niekto mohol vyzliecť Pogačara zo žltého dresu. Boj o zelený dres sa však ešte neskončil, aj keď súťažiť so šprintérskym „vlakom“ QuickStepu bude veľmi ťažké.

Záverečný kilometer 18. etapy Tour de France 2021:

Rozdelenie dresov po 18. etape Tour de France 2021

Výsledky po 18. etape Tour de France 2021

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu