Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pogačar vyhral prvú etapu v žltom drese: Vedel som, že Carapaz blafuje

Michael Matthews stráca na Marka Cavendisha v súťaži o zelený dres už iba 36 bodov.
Martin Sarvaš
 Pogačar vyhral prvú etapu v žltom drese: Vedel som, že Carapaz blafuje

Foto: A.S.O. / Charly Lopez

17. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 178 km
  • Prevýšenie: ~ 4,173 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 35,2 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) vyhral 17. etapu Tour de France 2021 a pripísal si prvé víťazstvo v žltom drese na Tour.

Pogačar rozhodol v záverečnom stúpaní Col du Portet (kategória HC, 16,1 km, sklon 8,6 %), v ktorom na jeho útok dokázali zareagovať iba Vingegaard a Carapaz. Na čele sa však stiedali iba Vingegaard a Pogačar – Carapaz odmietal spolupracovať a pred cieľom sa ešte pokúsil zaútočiť, avšak dvojica pretekárov ho pred cieľom predbehla.

V ťažkej horskej etape nastúpali pretekári na vzdialenosti 178 km až 4173 metrov. Víťaz Tadej Pogačar prišiel do cieľa s  priemernou rýchlosťou 35,2 km/h.

Pozrite si víťaznú jazdu Tadeja Pogačara na jeho Strave.

„Dnes výborne pracoval celý náš tím. Moji kolegovia museli kontrolovať priebeh etapy. Pred dnešnou etapou sme váhali, či sa pokúsime o víťazstvo alebo budeme kontrolovať žltý dres. V závere som pracoval iba ja s Jonasom a napokon som rád, že som si postrážil víťazstvo. Je skvelé mať žltý dres, fantastický pocit,“ povedal Pogačar.

Novinári sa po etape ešte pýtali Pogačara, čo mu hovoril Vingegaard, keď išli s Carapazom v záverečnom stúpaní: „Nie je to žiadne tajomstvo. Povedal mi, že Carapaz iba blafuje. a som mu odpovedal, že o tom viem. Nie je to nič nezvyčajné, je to taktika v cyklistike a potom skúsil zaútočiť.“

Pogačar má v celkovom hodnotení pohodlný náskok 5:39 min pred druhým Jonasom Vingegaardom. Bodovaciu súťaž vedie Mark Cavendish, no druhý Michael Matthews stráca už iba 36 bodov.

Záverečný kilometer 17. etapy Tour de France 2021:

Rozdelenie dresov po 17. etape Tour de France

Výsledky po 17. etape Tour de France 2021

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu