Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Unikátna Kia EV6 nabije aj váš e-bike!

Plne elektrická Kia EV6 prináša na trh s crossovermi SUV dlhý dojazd, úctyhodný výkon bez emisií, veľmi rýchle nabíjanie aj nádherný dizajn.
Biker
Unikátna Kia EV6 nabije aj váš e-bike!
Rýchla jazda, rýchle nabíjanie

Prelomovú novinku v ponuke kórejskej automobilky poháňa výlučne elektrická energia a na výber dostanete hneď z niekoľkých pohonných jednotiek. Tá najsilnejšia verzia GT napríklad dokáže zrýchliť z nuly na sto km/h za neuveriteľnej 3,5 sekundy a dosiahne najvyššiu rýchlosť 260 km/h.

A to sú čísla, za ktoré by sa nemuselo hanbiť ktorékoľvek benzínové športové auto. Schopnosť nabíjania pri napätí 800 V zaisťuje, že model EV6 sa dokáže nabiť z 10 na 80 percent kapacity akumulátora už za 18 minút.

Doplniť dojazd na 100 km pritom dokáže za menej ako 4,5 minúty pri spojení s pohonom 2WD a akumulátorom s kapacitou 77,4 kWh. A to rozhodne nie je pomaly. Káva na benzínke vám takmer určite trvá dlhšie

Kompaktný a pritom priestranný

Napriek kompaktným rozmerom auta s futuristickým dizajnom je v kabíne priestor podobný mnohým SUV strednej triedy.

Ponúka inteligentné a flexibilné usporiadanie interiéru a množstvo úložných priestorov v kabíne vrátane 520 litrov batožinového priestoru bez zložených sedadiel v druhom rade. Ak sa tieto sedadlá sklopia, úložná kapacita sa zvýši približne na 1 300 litrov. A to už je dosť aj na dlhší bikerský trip.

Vozidlo má okrem toho aj predný batožinový priestor, ktorý poskytuje ďalších 52 litrov úložného priestoru pre modely s pohonom dvoch kolies a 20 litrov pre modely s pohonom všetkých kolies.

Ďalší až 1 600 kg náklad pritom zvládne ťahať za sebou. Ak už elektrinu využívate aj na dvoch kolesách, zaujímať vás určite bude schopnosť EV6 nabíjať externé spotrebiče – inak povedané aj váš e-bike.

A ak náhodou vypadne elektrina u vás doma, auto môže poslúžiť aj ako núdzový zdroj energie pre domácnosť.

Prvá lastovička budúcnosti

Kia EV6 je prvé špecializované elektrické vozidlo, ktoré spoločnosť vyrobila na úplne novej elektrickej modulárnej platforme E-GMP. Predstavuje prvú fázu jej prechodu do novej a bezpochyby vzrušujúcej éry elektrifikácie.

Znamená tiež začiatok jej strednodobej až dlhodobej stratégie pre plne elektrické vozidlá (BEV), plug-in hybridné vozidlá (PHEV) a hybridné elektrické vozidlá (HEV), ktoré majú do roku 2030 tvoriť 40 percent všetkých predaných vozidiel Kia, pričom cieľom spoločnosti je predať ročne až 1,6 milióna kusov týchto ekologických vozidiel.

Model EV6 je prvý z 11 nových modelov BEV, ktoré chce značka uviesť na trh do roku 2026 – sedem z nich bude postavených na platforme E-GMP a štyri elektrické deriváty budú vychádzať z existujúcich modelov. A vďaka predpredaju si ho môžete objednať už teraz!

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu