Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mark Cavendish vyhral 13. etapu Tour a vyrovnal historický rekord Eddyho Merckxa

36- ročný Cavendish si pripísal už štvrté etapové víťazstvo na Tour de France 2021 a celkovo má na konte 34 víťazných etáp na Tour.
Martin Sarvaš
Mark Cavendish vyhral 13. etapu Tour a vyrovnal historický rekord Eddyho Merckxa

13. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 225 km
  • Prevýšenie: ~ 1,936 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 42,8 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Mark Cavendish (Deceuninck – Quick Step) vyhral 13. etapu Tour de France 2021 a pripísal si už štvrté etapové víťazstvo na tohtoročnej Tour.

Okrem toho sa mu podarilo vyrovnať historický rekord Eddyho Merckxa. Cavendish má totiž už na konte celkovo 34 etapových víťazstiev na Tour de France – rovnako ako Eddy Merckx.

„Nad tým rekordom ani nedokážem premýšľať. Po 220 km som úplne mŕtvy, teplo, vietor a také finále. Musel som si siahnuť na dno síl,“ povedal po etape Cavendish.

„Je to akoby som vyhral moju prvú etapu. Vyhrať na Tour, o tom som sníval ako dieťa a snívam o tom stále. Tvrdol som na tom pracoval.“

Cavendish môže byť vďačný za víťazstvá na tohtoročnej Tour svojmu tímu, ktorý má jednodznačne najsilnejší šprintérsky „vlak“ – na čele s Michaelom Mørkøvom, Timom Declerqom, Davide Balerinim, Kasperom Asgrenom a svoje si odrobil na čele aj majster sveta Julian Alaphilippe.

Tejto zostave sa v záverečných šprintoch jednoducho nikto nevyrovná a aj v 13. etape mal Cavendish ešte 1km pred cieľom pred sebou nielen Mørkøva, ale aj Asgreena a Balleriniho. Mørkøv dokonca skončil napokon v etape hneď na druhom mieste za Cavendishom. Tretí prešiel cieľom Jasper Phillipsen z Alpecinu.

„Odkedy som začal pretekať na Tour de France, cyklistika neuveriteľne narástla. Ak akékoľvek z mojich víťazstiev inšpiruje deti, aby raz pretekali na Tour de France alebo Tour de France Femmes [ženská verzia], keď vyrastú, to pre mňa znamená najviac,“ dodal Manxman.

Celkové poradie vedie bezo zmeny Tadej Pogačar a v bodovacej súťaži vedie Cavendish s 279 bodmi a má 101-bodový náskok pred druhým Michaelom Matthewsom.

Záverečný kilometer 13. etapy Tour de France 2021:

Rozdelenie dresov po 13. etape Tour de France

Výsledky po 13. etape Tour de France 2021

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu