Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Galaxy Venus 2016

Elegantný stroj v bielej farbe s červenými prvkami nemôže nechať žiadnu ženu bez povšimnutia. Takisto aj čierna verzia premiešaná s tyrkysom priamo srší eleganciou.
Biker
Galaxy Venus 2016


Obe farebné prevedenia zdôrazňujú ženskosť a sú bez použitia rúžových odtieňov, ktoré sa poslednú dobu už stavajú out. Naopak peknou stálicou sa zdá byť biela farba, ktorá snáď nikdy neomrzí. Tyrkys bol vždy v kurze, avšak všetko musí byť s mierou, presne tak, ako je to na ráme Galaxy Venus. Na oboch farebných kombináciách vynikne moderné logo značky a tenké ostro rezané písmo, ktoré neruší celkový dizajn bicykla.

Základom modelu Venus je rám z hliníkovej zliatiny rady 6061, ktorý bicyklu predurčuje tie najlepšie vlastnosti. Trubky sú klasického kruhového prierezu, ako sme už u Galaxy zvyknutí. Precízne zvary nám napovedia o kvalite tohto bicykla, ktorý, hoci patrí do lacnejšej cenovej kategórie, by ste vzhľadovo zaradili do vyššej. Venus je poctivým krosovým bicyklom s dobrou výbavou, na ktorej sa moc nenadriete. Nie každý výrobca ponúkne hneď dvadsaťsedem prevodov. Na Venus je trojprevodník kombinovaný s deväťrýchlostnou kazetou (11-34 zubov). Môžeme si tak do sýtosti užiť kopce, ale aj tiahle roviny. Prevody sú na to uspôsobené viac než dobre. Radenie je zmixované zo sad značky Shimano, takže všetko sa ovláda páčkami Altus, prešmykač je Acera a prehadzovačka Alivio. Kľuky sú Suntour XCR.

Nebolo by to správne Galaxy, keby nemalo niečo z vlastných dovážaných značiek. Zapletené kolesá s nábojom Shimano M70 majú dvojstenné ráfiky Nexelo a plášte Kenda. Od Nexela pochádzajú aj V-čkové brzdy a brzdové páky. Riadidlá Zoom sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, predstavec Promax má nastaviteľný uhol sklonu. Odpružená vidlica RST Nova poskytuje zdvih 63mm. Bicykel je vyrábaný v 18″ veľkosti a jeho hmotnosť je 13,2 kg. Maloobchodná cena je príjemných 429 €.

Aktuality

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

09:30 Desaťkrát silnejší ako tramadol – UCI sa obáva rozšírenia lieku tapentadol v profesionálnom pelotóne.

Tapentadol je liek na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti, ktorý účinkuje ako opioid a zároveň zvyšuje hladiny norepinefrínu v mozgu.

Zavrieť reklamu