Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Galaxy Venus 2016

Elegantný stroj v bielej farbe s červenými prvkami nemôže nechať žiadnu ženu bez povšimnutia. Takisto aj čierna verzia premiešaná s tyrkysom priamo srší eleganciou.
Biker
Galaxy Venus 2016


Obe farebné prevedenia zdôrazňujú ženskosť a sú bez použitia rúžových odtieňov, ktoré sa poslednú dobu už stavajú out. Naopak peknou stálicou sa zdá byť biela farba, ktorá snáď nikdy neomrzí. Tyrkys bol vždy v kurze, avšak všetko musí byť s mierou, presne tak, ako je to na ráme Galaxy Venus. Na oboch farebných kombináciách vynikne moderné logo značky a tenké ostro rezané písmo, ktoré neruší celkový dizajn bicykla.

Základom modelu Venus je rám z hliníkovej zliatiny rady 6061, ktorý bicyklu predurčuje tie najlepšie vlastnosti. Trubky sú klasického kruhového prierezu, ako sme už u Galaxy zvyknutí. Precízne zvary nám napovedia o kvalite tohto bicykla, ktorý, hoci patrí do lacnejšej cenovej kategórie, by ste vzhľadovo zaradili do vyššej. Venus je poctivým krosovým bicyklom s dobrou výbavou, na ktorej sa moc nenadriete. Nie každý výrobca ponúkne hneď dvadsaťsedem prevodov. Na Venus je trojprevodník kombinovaný s deväťrýchlostnou kazetou (11-34 zubov). Môžeme si tak do sýtosti užiť kopce, ale aj tiahle roviny. Prevody sú na to uspôsobené viac než dobre. Radenie je zmixované zo sad značky Shimano, takže všetko sa ovláda páčkami Altus, prešmykač je Acera a prehadzovačka Alivio. Kľuky sú Suntour XCR.

Nebolo by to správne Galaxy, keby nemalo niečo z vlastných dovážaných značiek. Zapletené kolesá s nábojom Shimano M70 majú dvojstenné ráfiky Nexelo a plášte Kenda. Od Nexela pochádzajú aj V-čkové brzdy a brzdové páky. Riadidlá Zoom sú vyrobené z hliníkovej zliatiny, predstavec Promax má nastaviteľný uhol sklonu. Odpružená vidlica RST Nova poskytuje zdvih 63mm. Bicykel je vyrábaný v 18″ veľkosti a jeho hmotnosť je 13,2 kg. Maloobchodná cena je príjemných 429 €.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu