Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Tomáš Slavík vyhral dual slalom na Crankworx Innsbruck World Tour 2021

Český jazdec porazil vo finále Eda Mastersa a v celkovom poradí o titul King of Crankworx je druhý.
Martin Sarvaš
Foto: Boris Beyer / Red Bull Content Pool

Český jazdec Tomáš Slavík sa stal víťazom úvodných pretekov v dual slalome na Crankworx World Tour 2021. Okrem toho je na druhom mieste v celkovom poradí o titul King of Crankworx.

Každý rok je ťažšie a ťažšie zajazdiť niečo na Crankworx, keďže je veľa pretekárov, ktorí sa sústredia iba na túto sériu, ktorá je pomerne špecifická.

Pretekanie v slalome alebo na pumptracku je momentálne úplne inde ako pred piatimi rokmi. O to viac sa teším zo svojho výkonu. Na jeseň som dosť zmenil tréningový plán  a začal som spolupracovať s Robom Šimečkom, ktorý sa mi stará o kondičnú prípravu a je vidno, že všetko funguje tak, ako má.

Túto zimu som sa mohol plnohodnotne pripraviť na sezónu, keďže som nemohol odcestovať na preteky do Južnej Ameriky. Ono všetko zlé je asi pre niečo dobré. Keď som prišiel do Innsbrucku, už od prvých jázd som cítil, že je všetko tak, ako má byť a že všetko šlape na 100%.

Finálové jazdy Tomáša Slavíka:

Bolo super byť opäť na Crankworx, užíval som si každý meter na trati a každú minútu mimo trati s kamarátmi a zároveň s tými najrýchlejšími borcami na svete.

V kvalifikácii som išiel dosť opatrne, nechcel som spraviť zbytočnú chybu a už tam som cítil, že by to mohlo vyjsť. V pretekoch som potom začal postupne pridávať plyn, až kým som sa dostal na pomyselnú hranicu a od semifinále to bolo už len ‚all or nothing‘.

Išli sme absolútne cez limit, ale viete, čo bolo super? Ja som sa v tomto ‚móde‘ cítil skvele. V poslednej jazde sme s Eddiem Mastersom leteli vedľa seba a videl som, ako to tam rúbe a obaja sme začali robiť chyby. Bolo to už prosto príliš.

Nakoniec sa mi podarilo vyhrať aj v poslednej jazde a odnášam si po prvýkrát zlatú medailu z Innsbrucku. Okrem toho, po odjazdení všetkých pretekov som na celkovom druhom mieste v boji o titul King of Crankworx. Bude to ešte zaujímavé. Ďakujem všetkým za krásne správy a viem, že bez vás by to bolo nemožné!

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu