Mathieu van der Poel vyhral short track na svetovom pohári v Albstadte (+záznam)

Talentovaný Holanďan potvrdil skvelú formu z cestnej cyklistiky.

Mathieu van der Poel vyhral krátku disciplínu short track na svetovom pohári v horskej cyklistike v nemeckom Albstadte. Talentovaný Holanďan tak potvrdil skvelú formu z cyklokrosu i cestnej cyklistiky.

V cyklokrose sa stal po štvrtýkrát majstrom sveta a v úvode sezóny vyhral dokopy desať pretekov. V cestnej cyklistike začal výhrou etapy na UAE Tour, dve etapy na Tirreno-Adriatico a po úžasnom výkone vyhral aj klasiku Strade Bianche. Na Okolo Flámska skončil druhý, na E3 Saxo Bank tretí a na Miláno – San Remo piaty.

„Bolo to iné, veľa dotykov riadidiel s inými jazdcami, ale som rád, že napokon sa mi podarilo zvíťaziť. V disciplíne XCO býva často  iný víťaz, takže uvidíme, ako sa to vyvinie v nedeľu,“ povedal po pretekoch Van der Poel.

V roku 2019 na rovnakom mieste v Albstadte skončil Van der Poel druhý, pričom v disciplíne na krátkom okruhu (XCC) tiež vyhral. V disciplíne XCC jednoznačne dominoval počas celej sezóny 2019 a päťkrát vyhral. V klasickom XCO sa mu podarilo vyhrať na svetovom pohári trikrát. Zlatú medailu získal aj na Majstrovstvách Európy v Brne.

Na druhom mieste v Albstadte skončil Francúz Victor Koretzky a za ním skončil  na treťom mieste majster Európy Nino Schurter.

V ženách sa  stala víťazkou úradujúca majsterka sveta Pauline Ferrand Prevot.

Prvé tohtoročné preteky svetového pohára v cross country v Albstadte môžete sledovať aj v nedeľu 7. mája online na Red Bull TV.

Záznam z disciplíny XCC Short Track si môžete pozrieť online na Red Bull TV.