Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan vyhral prvú etapu na pretekoch Okolo Romandie (+video)

Sagan si pripísal druhé víťazstvo v sezóne 2021.
Martin Sarvaš


Peter Sagan vyhral prvú etapu na pretekoch Okolo Romandie a po víťazstve 6. etapy na Okolo Katalánska si pripísal druhé víťazstvo v sezóne 2021.

Sagan bol v záverečnom šprinte 168,1 km dlhej etapy najrýchlejší a za ním skončili Sonny Colbrelli (Teamu Bahrain Victorious) a Patrick Bevin (Israel Start-up Nation).

„Som naozaj šťastný, že som opäť vyhral na Tour de Romandie. V roku 2010 som tu dokázal vyhrať jednu etapu a o jedenásť rokov neskôr som opäť tu s ďalším víťazstvom. Musím poďakovať svojim spolujazdcom za skvelú prácu, ktorú dnes odviedli,“ povedal Sagan po víťaznej etape.

„V posledných dvoch kolách ťahali na špici a po poslednom stúpaní držali celý pelotón pohromade. Je to príjemné po troch týždňoch bez akýchkoľvek pretekov, prísť sem a vyhrať. Bola to asi jediná etapa, ktorá by mi mohla sadnúť , pretože tie nasledujúce už budú veľmi náročné. Ďakujem tiež celému tímu a jeho sponzorom za nepretržitú podporu,“ dodal Sagan.

Rozhovor s Petrom Saganom po 1. etape Okolo Romandie:

Výsledky 1. etapy Okolo Romandie:

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu