Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Rukavice

Test: Zimné rukavice XLC CG-L11

Hodnotenie: 4/5
43
Biker

Toto záhadné označenie CG-L11 nesú rukavice od výrobcu XLC (x-cellent bike components), čo je značka, ktorá patrí Accell Bike Parts GmbH sídliacemu v nemeckom Sennfelde.

Ak sa jeden zo štítkov na produkte nemýli, testovanú vzorku ušili šikovné ruky vo vzdialenom Pakistane. Hneď na prvý pohľad sú rukavice robustné, hrubé, viacvrstvové… Skrátka, konštrukčne podobné lyžiarskym rukaviciam. A teda vhodné nie do prechodného obdobia, lež do ozaj zimnej zimy (výrobca udáva rozsah -5/5 °C, určite však zvládnu aj nižšie teploty).

Bajkerskými ich činí použitie neónovej farby, podšitie ukazováka a palca, ako aj savá vrstva zvonka na palci na utieranie potu z tváre. Priliehavé neoprénové manžety indikujú, že výrobca dbal na detaily. Test vodoodolnosti dopadol nadpriemerne, rukavice len tak ľahko vodu neprepustia!

Kladne hodnotíme podšitie na dlani viacerými vrstvami, ako aj podšitie manžiet na kritickom mieste, aby bola zaručená ich dostatočná životnosť. Grip na rajdoch je neporovnateľný s jazdou v tenších rukaviciach.

Na dupanie v snehu vhodné, na technické jazdenie už menej. Dá sa to riešiť nosením tenších rukavíc na technickejšie jazdenie, alebo keď je človek dosť zahriaty, no keď už je vonku dlhšie a prestáva si cítiť prsty, vytiahne z batohu tajnú zbraň CG-L11 ako nepriestrelnú rezervu.

Celkovo je spracovanie dobré a rukaviciam pri krátkom teste nie je veľmi čo vytknúť. Prekvapilo značenie veľkostí, ktoré je zjavne posunuté o číslo. Rozumej, testované L-ko bolo reálne M-ko. Pri objednávaní cez e-shop je určite vhodné na to myslieť.

Viac informácií na webe www.xlc.com

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu