Mathieu van der Poel oslávil nový rok víťazstvom GP Sven Nys

Na druhom mieste skončil Wout van Aert, tretí Tom Pidcock.

Mathieu van der Poel oslávil nový rok 2021 víťazstvom cyklokrosových pretekov GP Sven Nys. Jeho tím Alpecin-Fenix sa tešil až dvojnásobne, keďže úradujúca majsterka sveta Ceylin del Carmen Alvarado vyhrala tiež.

Na druhom mieste skončil Wout van Aert a tretí prišiel do cieľa Tom Pidcock. Po zranení sa vrátil na pretekársku trať aj Eli Iserbyt, ktorý skončil na štvrtom mieste.

Van der Poel nastúpil v piatom kole a na jeho výkon nedokázal zareagovať nikto a po tomto útoku bol na čele osamotený až do cieľa.

Výborný výkon predviedol aj Wout van Aert, ktorý dokázal ešte zrýchliť a napriek niekoľkým technickým chybám predbehol Pidcocka aj Iserbyta. Do cieľa prišiel s 8-sekundovou stratou na víťaza.

Počas víkendu 2. a 3. januára sú na programe ďalšie preteky, najprv Gullegem a v nedeľu je svetový pohára v Hulste.