Wout van Aert suverénne porazil Van der Poela a vyhral preteky svetového pohára v Dendermonde

Wout van Aert vyhral s takmer 3-minútovým náskokom.

Wout van Aert vyhral cyklokrosové preteky svetového pohára po prvýkrát od jeho víťazstva v Pontchâteau v 2019. Je to jeho druhá výhra v tejto sezóne po tom, ako bol na najvyššom stupni víťazov aj na pretekoch X2O Trofee v Herentals.

Na náročnej blatovej trati v Dendermonde porazil s takmer trojminútovým odstupom majstra sveta Mathieu van der Poela. Tretí skončil Toon Aerts.

Zimná búrka Bella priniesla do Európy silné dažde a vietor, ktoré prinútili organizátorov skrátiť trať a po pretekoch žien sa rozhodli organizátori ešte o dalšie úpravy. Išlo sa na rozblatenej trati, kde bolo na mnohých miestach bezpečnejšie ísť behom do kopca i z kopca.

Mnoho pretekárov odstúpilo kvôli nepriaznivým a nebezpečným podmienkam. Preteky nedokončil ani Tom Pidcock.

„Bolo to skutočne náročné. Nemalo význam riešiť taktiku, podstatné bolo udržať tempo a to moje bolo zjavne vyššie ako všetkých ostatných,“ povedal víťaz Wout van Aert po pretekoch.

„Rozdiely boli najväčšie práve z dôvodu ťažkých podmienok na trati a akákoľvek taktika bola úplne zbytočná.“

„V Zolderi sme pretekali veľmi takticky, zatiaľ čo tu do toho dali všetci všetko. Všetko to bolo o trati a neznamená to, že so o toľko lepší ako ostatní. Ale potvrdilo to, že som na tom dobre,“ dodal Van Aert.