Wout van Aert si pripísal prvé cyklokrosové víťazstvo v tejto sezóne, porazil aj Van der Poela (+video)

Mathieu van der Poela pripravil o ďalšie víťazstvo defekt.

Wout van Aert sa dočkal prvého cyklokrosového víťazstva v tejto sezóne a na pretekoch pohára X2O Trofee v Herentals porazil aj Mathieu van der Poela.

Belgický cyklista tímu Jumbo-Visma vyťažil zo svojej vytrvalej snahy i tlaku, ktorý vyvíjal na Van der Poela. Mathieu van der Poel dostal v polovici pretekov defekt a po výmene bicyklu strácal na vedúceho Van Aerta už pol minúty.

Van der Poel sa ešte chvíľu snažil dobehnúť lídra, ale do konca pretekov už nemal šancu stiahnuť náskok Van Aerta, takže sa radšej šetril na ďalšie preteky a do cieľa prišiel na druhom mieste so stratou 35 sekúnd. Tretí skončil Michael Vanthourenhout so stratou 1:32 min.

„Defekty sú súčasťou pretekov a niekedy máte šťastie. S Mathieu-om máme voči sebe vzájomný rešpekt a po pretekoch mi prišiel pogratulovať. Najprv som si ani nevšimol, že má defekt a chcel som udržať tlak. Udržiaval som stály výkon, tieto preteky som chcel skutočne vyhrať, takže sa teším, že sa to podarilo. Idem si dať sprchu a domov nejdem na bicykli,“ tešil sa po pretekoch Wout van Aert.

V ženách sa podarilo konečne vyhrať úradujúcej majsterke sveta a Carmen Alvarado, ktorej sa tento rok na cyklokrosových tratiach nedarilo dostať na najvyšší stupeň víťazov. Druhá skončila Lucinda Brand, tretia Denise Betsema.