Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Návleky

Test: Návleky na topánky XLC BO-A05

Produktový dizajn týchto návlekov sa veľmi nepodaril, ale svoju funkciu si splnia.
Hodnotenie: 2/5
26
Biker

Už pri prvom pohľade na návleky na topánky XLC BO-A05 nám bolo jasné, že nejde o produkt, ktorý bude dobre vyzerať. Aj keď cyklistické návleky na topánky nie sú vo všeobecnosti doplnkom, ktorým by sa niekto chcel chváliť, produktový dizajn u týchto návlekov skutočne veľmi nevyšiel.

Navliekanie na topánky je síce jednoduché, ale zapínanie pozdĺž zadnej časti na suchý zips veru praktické nie je a zapnúť zips tak, aby nebol pokrčený alebo nakrivo, je takmer nemožné.

Veľkosť korešponduje s veľkosťou topánok, no predná časť návlekov je príliš voľná. Spodná časť špičky, ktorá je na podrážke, je spevnená hrubším materiálom, aj keď úplne zbytočne, keďže sa nachádza už na podrážke. Okrem toho sa táto časť zachytáva o pedále (pri teste na flat pedáloch).

Určenie týchto návlekov je podľa výrobcu na všetky kategórie cyklistiky. Na cestný bicykel ich však určite neodporúčame, pretože zachytiť sa návlekom o pedál pri zastavení na križovatke, to skutočne nechcete.

Do lesa a v meste sú použiteľné. Sú aj celkom skladné, takže si ich môžete strčiť do ruksaku pre nečakané prípady daždivého počasia.

Funkciu nepremokavosti si plnia dobre a ak sa pohráte so suchým zipsom a poriadne ho zapnete, tak vám nepremoknú ani zozadu. Vrchná časť návlekov je stiahnutá gumou, ktorá však veľmi nedrží a počas šliapania sa po chvíli stiahne skoro až na členok.

Návleky XLC BO-A05 sú veľmi lacné, stoja iba 26 eur. Odporučili by sme ich však iba ako krízové riešenie, keď vás nečakane chytí nepriaznivé počasie.

Na to, že XLC má v ponuke kvalitné cestné návleky, je bolo dosť prekvapivé, že tieto návleky sa veľmi nepodarili.

Viac informácií nájdete na webe www.xlc-parts.com

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu