Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Ponožky

Test: Nepremokavé ponožky XLC CS-W01

Vodou síce nasiaknu, ale k nohe sa nedostane.
Hodnotenie: 3.5/5
42
Biker
Test: Nepremokavé ponožky XLC CS-W01

Nepremokavé ponožky XLC CS-W01 si  splnili svoju hlavnú funkciu nepremokavosti na výbornú. Pri jazde v ľahkom daždi sa dostala voda cez topánky, ale do vnútra ponožky neprešla.

Aby to však nebolo také ľahké, ponožky sme skúsili dať aj pod slabo tečúcu vodu do umývadla. Ponožky vydržali a nepremokli. Vrchná látka ponožky síce nasiakla vodou a drží  ju, čo môže mať za následok, že vám bude na nohy zima, ale môžete si byť istý, že voda sa k nohám nedostane.

V ponuke sú iba štyri veľkosti ponožiek XLC CS-W01 a odporúčame vyberať si skôr menšie číslo. Keďže sme zvyknutí brať si o číslo väčšie ponožky, aby boli na holeni vyššie,  spravili sme to aj tentokrát, avšak nevyplatilo sa a ponožky vo veľkosti 43-46 boli priveľké (na veľkosť nohy 42,5). Boli by však určite veľké aj na 43, možno aj 44.

Ponožky sú vyrobené z elastického materiálu, nylónu a elastanu. Pod vrchnou látkou je nepremokavá blana a pod ňou ešte tenká vrstva látky, ktorá je v kontakte s nohou.

Ponožky sú na nohe relatívne pohodlné, ale určite nie sú vhodné na každodenné jazdenie, pretože by sa vám v nich poriadne zaparili nohy.  Ak však začne pršať, voda sa k  vašim nohám nedostane.

Dizajnovo sú jednoduché, čierne, aj keď lgo XLC v zadnej časti je možno priveľké. 42 eur za takéto ponožky nie je najmenej, ale svoju funkciu nepremokavosti si plnia.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu