Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Ponožky

Test: Nepremokavé ponožky XLC CS-W01

Vodou síce nasiaknu, ale k nohe sa nedostane.
Hodnotenie: 3.5/5
42
Biker

Nepremokavé ponožky XLC CS-W01 si  splnili svoju hlavnú funkciu nepremokavosti na výbornú. Pri jazde v ľahkom daždi sa dostala voda cez topánky, ale do vnútra ponožky neprešla.

Aby to však nebolo také ľahké, ponožky sme skúsili dať aj pod slabo tečúcu vodu do umývadla. Ponožky vydržali a nepremokli. Vrchná látka ponožky síce nasiakla vodou a drží  ju, čo môže mať za následok, že vám bude na nohy zima, ale môžete si byť istý, že voda sa k nohám nedostane.

V ponuke sú iba štyri veľkosti ponožiek XLC CS-W01 a odporúčame vyberať si skôr menšie číslo. Keďže sme zvyknutí brať si o číslo väčšie ponožky, aby boli na holeni vyššie,  spravili sme to aj tentokrát, avšak nevyplatilo sa a ponožky vo veľkosti 43-46 boli priveľké (na veľkosť nohy 42,5). Boli by však určite veľké aj na 43, možno aj 44.

Ponožky sú vyrobené z elastického materiálu, nylónu a elastanu. Pod vrchnou látkou je nepremokavá blana a pod ňou ešte tenká vrstva látky, ktorá je v kontakte s nohou.

Ponožky sú na nohe relatívne pohodlné, ale určite nie sú vhodné na každodenné jazdenie, pretože by sa vám v nich poriadne zaparili nohy.  Ak však začne pršať, voda sa k  vašim nohám nedostane.

Dizajnovo sú jednoduché, čierne, aj keď lgo XLC v zadnej časti je možno priveľké. 42 eur za takéto ponožky nie je najmenej, ale svoju funkciu nepremokavosti si plnia.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu