Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Rukavice

Test: Univerzálne rukavice XLC CG-L16

XLC spravil zaujímavý koncept rukavíc, ktoré sa dokážu meniť na palčiaky.
Hodnotenie: 4/5
35
Biker

Rukavice XLC CG-L16 sú vhodné pre jazdy v chladnejšom počasí a svoje využitie nájdu nielen na jar a jeseň, ale vďaka zaujímavému konceptu s naťahovacím vreckom na prsty sa v nich dajú absolvovať aj kratšie zimné jazdy.

Počas jesenného testovania v približných teplotách od 10 do 20 stupňov Celzia boli rukavice komfortné a príjemne zahriali.

Vo vrchnej časti rukavíc je malé vrecko, v ktorom sa skrýva akési „vrecko“, ktoré je súčasťou rukavice a dá sa natiahnuť na prsty. Ochráni prsty pred studeným vetrom, avšak pri šliapaní do kopca nebolo veľmi potrebné.

Rukavice so skrytými prstami (vľavo) a rukavice s voľnými prstami (vpravo):

Pri zjazde sme „vrecko“ natiahli na tri prsty, aby zostal ukazovák voľný na brzdu a prsty tak zostali pekne v teple aj v rýchlom zjazde.

Na tuhé zimy sú rukavice XLC CG-L16 asi príliš tenké, ale na kratšie jazdy okolo jednej hodiny určite stačia.

Rukavice sú vyrobené z príjemného flexibilného materiálu, ktorý je nepremokavý. Rukavice nepremokli ani pri vytrvalejšom daždi. Na konci ukazováku a malíčku sú umiestnené plochy pre ovládanie telefónu, ktoré fungovali bez problémov.

Vnútorná strana rukavice je z rovnakého materiálu a síce má pogumované časti na prstoch, ale pri držaní riadidiel sa trochu šmýkajú.

Cena je u nemeckého výrobcu nižšia v porovnaní s konkurenciou a kto má rád prsty v teple a nebráni sa dizajnu palčiakov, tak za 35 eur dostane veľmi slušný produkt.

Viac informácií na webe www.xlc.com

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu