Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Rukavice

Test: Univerzálne rukavice XLC CG-L16

XLC spravil zaujímavý koncept rukavíc, ktoré sa dokážu meniť na palčiaky.
Hodnotenie: 4/5
35
Biker
Test: Univerzálne rukavice XLC CG-L16

Rukavice XLC CG-L16 sú vhodné pre jazdy v chladnejšom počasí a svoje využitie nájdu nielen na jar a jeseň, ale vďaka zaujímavému konceptu s naťahovacím vreckom na prsty sa v nich dajú absolvovať aj kratšie zimné jazdy.

Počas jesenného testovania v približných teplotách od 10 do 20 stupňov Celzia boli rukavice komfortné a príjemne zahriali.

Vo vrchnej časti rukavíc je malé vrecko, v ktorom sa skrýva akési „vrecko“, ktoré je súčasťou rukavice a dá sa natiahnuť na prsty. Ochráni prsty pred studeným vetrom, avšak pri šliapaní do kopca nebolo veľmi potrebné.

Rukavice so skrytými prstami (vľavo) a rukavice s voľnými prstami (vpravo):

Pri zjazde sme „vrecko“ natiahli na tri prsty, aby zostal ukazovák voľný na brzdu a prsty tak zostali pekne v teple aj v rýchlom zjazde.

Na tuhé zimy sú rukavice XLC CG-L16 asi príliš tenké, ale na kratšie jazdy okolo jednej hodiny určite stačia.

Rukavice sú vyrobené z príjemného flexibilného materiálu, ktorý je nepremokavý. Rukavice nepremokli ani pri vytrvalejšom daždi. Na konci ukazováku a malíčku sú umiestnené plochy pre ovládanie telefónu, ktoré fungovali bez problémov.

Vnútorná strana rukavice je z rovnakého materiálu a síce má pogumované časti na prstoch, ale pri držaní riadidiel sa trochu šmýkajú.

Cena je u nemeckého výrobcu nižšia v porovnaní s konkurenciou a kto má rád prsty v teple a nebráni sa dizajnu palčiakov, tak za 35 eur dostane veľmi slušný produkt.

Viac informácií na webe www.xlc.com

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu