Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Video: Krásny súboj Rogliča a Carapaza o etapu na Vuelte vyhral suverénne Slovinec

Slovinec stráca v celkovom hodnotení na Carapaza už iba 13 sekúnd.
Biker

Súboj Rogliča a Carapaza v závere 8. etapy Vuelty

Primož Roglič vyhral druhú etapu na tohtoročných pretekoch Okolo Španielska a celkovo je to jeho deviate víťazstvo v tejto sezóne.

Na Vuelte je Rogličov cieľ jasný – výhra celkového poradia. V šiestej etape však doplatil na chybu, keď si v nepriaznivom počasí obliekal bundu a zaostal za novým lídrom Richardom Carapazom z Ineosu až o 43 sekúnd.

V ôsmej etape však Roglič svoju chybu napravil a opäť sa vrátil do boja o červený dres, keď v záverečnom stúpaní vyhral súboj s Ekvádorčanom, zvíťazil v etape a v celkovom hodnotení stráca na Carapaza už iba 13 sekúnd.

Carapaz uznal na Twitteri výkon slovinského cyklistu: „Dnes sme predviedli krásnu bitku. V týchto dueloch vytiahne každý najlepšie karty. Veľký Roglič“:

„Začiatok bol pomalý a nudný, no potom sa zvýšilo tempo a od prvého po posledný kopec to bolo veľmi rýchle a ťažké. To záverečné stúpanie som išiel prvýkrát v živote, poznal som ho len podľa mapy a profilu. No bola to dobrá príležitosť a keď chcete vyhrať, musíte útočiť. Som rád, že som zvíťazil a je pekné, že som stiahol nejaký čas v celkovom poradí,“ povedal v cieli Roglič.

Zostrih 8. etapy Vuelty:

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu