Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Slovenská juniorka Nora Jenčušová získala titul majsterky Európy na dráhe

Mladej cyklistke sa podaril získať titul v disciplíne scratch.
Martin Sarvaš

Slovenská juniorka Nora Jenčušová vybojovala titul majsterky Európy v disciplíne dráhovej cyklistiky scratch. Za sebou nechala Poľku Nikolu Wielowsku a Talianku Laru Crestanellovú.

Majstrovstvá Európy juniorov a U23 v dráhovej cyklistike sa uskutočnili v talianskom meste Fiorenzuola d’Arda.

Scratch je disciplína pretekov jednotlivcov na určitú vzdialenosť, v ktorom nie sú na rozdiel od bodovacieho závodu vypisované bodovacej špurty. Poradie v disciplíne scratch sa stanoví na základe prejazdu pretekárov cieľovou čiarou, pričom sa započítavajú zisky okruhov. Scratch je dráhovou obdobou cestných pretekov

„S výsledkom som veľmi spokojná. Úprimne, po tej doobedňajšej stíhačke som to nečakala, pretože som išla celkom zle. Scratch sa išiel prvých 15 kôl pomaly, priemerná rýchlosť bola iba 33 km/h, takže v posledných piatich kolách som skúsila nastúpiť, vyšlo to, aj keď som si nebola istá, či ma nedotiahnu, tak som iba šliapala a predstavovala si, že skutočne môžem mať dres a medailu. Som veľmi rada a ďakujem celému tímu, mechanikovi, masérovi aj trénerovi, za super prípravu,“ povedala mladá Jenčušová po zisku titulu.

V rovnakej disciplíne medzi juniormi finišoval Slovák Tobias Vančo na 10. mieste. Lukáš Kubiš obsadil 15. miesto v bodovacích pretekoch kategórie U23.

Výsledky: http://jreuropean2020v1.veloresults.com/viewEvent.php?event=17

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu