Talian Ganna vyhral majstrovstvá sveta v časovke, Wout van Aert skončil druhý

Jediný slovenský reprezentant Ján Andrej Cully skončil na 48. mieste so stratou 4:48 min.

Taliansky cyklista Filippo Ganna sa stal víťazom Majstrovstiev sveta v časovke mužov na domácej pôde v talianskej Imole. 31,7 km dlhú trať zajazdil s priemernou rýchlosťou 53 km/h a časom 35:54 min.

Na druhom mieste skončil belgický talent Wout van Aert a bronz získal Švajčiar Stefan Küng. Jediný slovenský reprezentant Ján Andrej Cully skončil na 48. mieste so stratou 4:48 min.

Obhajca titulu z minulého roku Austrálčan Rohan Dennis skončil na 5. mieste so stratou 47 sekúnd na víťaza.

Majstrovstvá sveta v cyklistike s hromadným štartom sú naplánované na víkend. V sobotu 26. septembra je ženský šampionát a v nedeľu štartujú muži. Slovensko budú reprezentovať piati cyklisti Dukly Banská Bystrica – Juraj Bellan, Marek Čanecký, Ján Andrej Cully, Martin Haring a Patrik Tybor.