Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Pogačar vyhral 15. etapu Tour, Bernal neudržal tempo Wouta van Aerta a výrazne zaostal

Tím Jumbo-Visma opäť ukázal svoju silu v kopcoch. Peter Sagan stráca na zeleného Bennetta 45 bodov.
Martin Sarvaš

Záverečný kilometer 15. etapy Tour de France 2020:

15. etapa Tour de France 2020

 

  • Dĺžka: 174,5 km
  • Prevýšenie: ~ 3500 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 38,2 km/h

 

TdF 2020: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Slovinský cyklista Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) triumfoval vyhral 15. etapu Tour de France. Na druhom mieste skončil jeho krajan a líder celkového poradia Primož Roglič (Jumbo-Visma), tretí prešiel cieľom Richie Porte (Trek Segafredo).

Na čele celkového poradia si Roglič (Jumbo-Visma) udržal náskok pred Pogačarom a vedie s náskokom 40 sekúnd. Výrazne stratil Egan Bernal, ktorý sa prepadol na 13. miesto celkového poradia a na Rogliča stráca 8:25 min.

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) stráca na Sama Bnnetta (Quickstep) 45 bodov a k Saganovi sa priblížil Matteo Trentin (CCC), ktorý je 35 bodov za Saganom.

O víťazovi etapy sa rozhodovalo v záverečnom ťažkom stúpaní na Grand Colombier, v ktorom predviedol tím Jumbo Visma skvelý výkon, nasadil vysoké tempo, ktoré zvládlo udržať iba zopár jazdcov.

Na vysoké tempo Jumba doplatil minuloročný víťaz Tour de France Egan Bernal, ktorý nedokázal udržať tempo Wouta van Aerta, ktorý má na konte nielen dve výhry z Tour, ale je obrovskou podporou lídra Primoža Rogliča aj v kopcoch.

V úplnom závere mal najviac síl Pogačar, ktorý v slovinskom súboji porazil Rogliča. „Bola to ťažká etapa. Cítil som sa dobre, aj keď Jumbo Visma nasadil ostré tempo. V dojazde som čakal na správny moment. Nemalo význam zaútočiť skôr, pretože tempo Jumba bolo veľmi vysoké,“ povedal Pogačar.

Pozrite si tiež

Rozdelenie dresov po 15. etape (letour.fr):

Výsledky 15. etapy Tour de France 2020:

Celkové poradie po 15. etape Tour de France 2020:

Bodovacia súťaž po 15. etape Tour de France 2020:

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu