Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Peter Sagan skončil štvrtý v 14. etape Tour, skvelý výkon predviedol celý tím Bora

Tímu Bora-Hansgrohe sa podarilo zbaviť zeleného Bennetta aj s celým jeho tímom. Sagan stráca na Benneta 43 bodov.
Martin Sarvaš

Záverečný kilometer 14. etapy Tour de France 2020:

14. etapa Tour de France 2020

 

  • Dĺžka: 194 km
  • Prevýšenie: ~ 2500 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): * km/h

 

TdF 2020: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Peter Sagan skončil štvrtý v 14. etape Tour de France a včerajší 66-bodový náskok Sama Bennetta v boji o zelený  dres stiahol na 43 bodov.

Etapu vyhral dánsky pretekár Søren Kragh Andersen z tímu Sunweb. V záverečnom šprinte sa rozbehol ako prvý Peter Sagan, ale pred cieľom ho predbehli Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) a Simone Consoni (Cofidis).

Tím Petra Sagana Bora-Hansgrohe predviedol počas celej etapy výborný výkon, a už v stúpaní na Col du Béal 124 km pred koncom sa im podarilo vysokým tempom odtrhnúť sa od zeleného Bennetta, na ktorého robil celý jeho tím Deceuninck-Quick Step.

Quick Step aj s Bennettom sa snažili dobehnúť vedúcu skupinu na čele s Borou, ale ich vysokému tempu nestačili a 78 km pred cieľom tento boj vzdali.

V závere sa snažilo uniknúť skupine viacero pretekárov a do úniku sa pustil aj Saganov spolujazdec Lennard Kamna či Marc Hirschi, ale úspešný bol až  víťaz Søren Kragh Andersen, na ktorého už Sagan ani nik iný nedokázal zareagovať.

Tím Bora-Hansgrohe už po tretíkrát na Tour de France ukázal svoju silu a aj zdanlivo ľahšie etapy spravil náročnými aj pre jazdcov GC.

Tím Sunweb zasa ukázal, že sú majstri taktiky, vďaka ktorej sa im podarilo vyhrať druhú etapu na tomto ročníku Tour a okrem toho má Marc Hirschi na konte ešte jedno druhé a jedno tretie miesto.

Pozrite si tiež

Rozdelenie dresov po 14. etape (letour.fr):

Výsledky 14. etapy Tour de France 2020:

Celkové poradie po 14. etape Tour de France 2020:

Bodovacia súťaž po 14. etape Tour de France 2020:

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu