Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Tlačové správy

Nakupovanie na bicykli je správna voľba

Častokrát je to rýchlejšie, jednoduchšie a navyše aj lacnejšie ako využitie automobilu.
Biker

S touto myšlienkou sa každoročne pohrávajú aj organizátori národnej kampane Na bicykli do obchodu, ktorí pre všetkých účastníkov kampane pravidelne prinášajú rôzne aktivity a súťaže podporujúce využívanie bicykla pri nakupovaní.

Hlavným cieľom týchto aktivít a samotnej kampane, je celoročná podpora ekologických foriem dopravy ako plnohodnotnej alternatívy pre individuálnu motorovú dopravu. Návšteva obchodov, služieb či rôznych inštitúcií na bicykli efektívne znižuje množstvo áut v našich mestách a obciach.

Častokrát je to rýchlejšie, jednoduchšie a navyše aj lacnejšie ako využitie automobilu. Či už ide o ten bežný, každodenný nákup, návštevu kaderníctva, kvetinárstva alebo trhoviska, bicykel vždy plnohodnotne poslúži a bez problémov odvezie všetko potrebné.

Aj tohtoročná kampaň sa bude niesť v znamení zdravého životného štýlu a moderných trendov so zreteľom na ochranu životného prostredia. Kampaň je zameraná hlavne na menších, lokálnych predajcov a poskytovateľov služieb po celom Slovensku. Podporu získala priamo od ministerstva dopravy a výstavby SR ako aj od ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Cieľom kampane je priblížiť zákazníkom aj predajcom túto formu dopravy a poukázať na jej prednosti a výhody. Kľúčové je aj zlepšovanie služieb pre zákazníkov, ako napríklad osadenie nových stojanov pre bicykle či zvýšenie bezpečnosti počas nákupu.

Kampaň prebieha celoročne, pričom mesiac september je zároveň aj súťažným mesiacom, kedy môžu účastníci kampane vyhrať hodnotné ceny. Bližšie informácie ohľadne termínov ako aj samotné pravidlá nájdete na domovskej stránke kampane.

Vzájomné prepojenie zákazníkov a predajcov s bicyklami dokáže vniesť do tak samozrejmej veci akou je nakupovanie niečo nové, zaujímavé a otvára tak úplne nové možnosti.

To však nie je všetko, kampaň siaha aj hlbšie – snaží sa vplývať na zákazníkov aj priamo pri ich nákupoch. Využívanie ekologických tašiek či vreciek, vyhýbanie sa plastovým obalom a veľkým baleniam, to je len zlomok z aktivít kampane. Účastníci kampane budú súťažiť o mestský bicykel, športové hodinky a ďalšie hodnotné ceny.

Aktuálne dianie môžete sledovať priamo na webovej stránke kampane www.nabicyklidoobchodu.sk alebo cez náš facebookový účet.

Neváhajte a zapojte sa do kampane aj vy a objavte čaro nakupovania na bicykli. Registrácia do kampane je už spustená a bude prebiehať počas celého mesiaca august. Samotná súťaž v nakupovaní na bicykli bude v septembri.

Tím organizátorov NBDO / oz Mám rád cyklistiku

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu