Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Crankworx predstavuje špeciálnu letnú sériu pretekov: 3 lokality, 4 disciplíny, 25 elitných pretekárov, ale žiadni diváci

Všetci pretekári budú súťažiť vo všetkých štyroch disciplínach - downhill, dual slalom, enduro a air downhill.
Martin Sarvaš

Organizátori podujatí Crankworx predstavili špeciálnu letnú edíciu s kompletne zmeneným konceptom. Dôvodom je, ako inak, pandémia koronavírusu Covid-19.

Pôjde o sériu troch podujatí Crankworx, ktoré budú obsahovať štyri disciplíny. Preteky budú síce bez divákov, no budú sa vysielať online.

Pozvánku na Crankworx tentokrát dostalo 25 pretekárov resp. pretekáriek, ktorí budú súťažiť vo všetkých štyroch disciplínach – downhill, dual slalom, enduro a air downhill.

Medzi pozvanými pretekármi sú silné mená z rôznych disciplín od zjazdu, cez enduro až po freeride, napríklad Finn Iles, Miranda Miller, Casey Brown, Brett Rheeder, Mark Wallace či Bas Van Steenbergen.

Špeciálna letná edícia Crankworx 2020
  • 25 elitných svetových pretekárov
  • 3 ikonické miesta
  • 4 disciplíny
  • 12+ hodín MTB akcie
Zoznam súťažiacich

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu