Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Portugalský cyklista vyšliapal počas 24 hodín šialených 17 753 výškových metrov

Ak by Tiago Ferreira šliapal vertikálne, dostal by sa až do stratosféry Zeme.
Martin Sarvaš
Tiago Ferreira vyšliapal počas 24 hodín viac ako dvojnásobnú výšku Mount Everestu a pravdepodobne dosiahol svetový rekord.

Portugalský cyklista je súčasný majster Európy v cross country maratóne absolvoval jazdu na 3 km dlhej trati s prevýšením 200 metrov.

Ferreira dokončil 83 kôl a počas 247,5 km dlhej jazdy, ktorá mu trvala 23 hodín a 30 minút nastúpal dokopy neuveriteľných 17 753 metrov. Štatistiky z jeho jazdy si môžete pozrieť tu.

Iba pre predstavu, najvyšší vrch sveta Mount Everest má výšku 8 848 metrov, osobné lietadlá lietajú vo výške 11 500 metrov a ak by Tiago Ferreira šliapal vertikálne, dostal by sa až do zemskej stratosféry.

Prečítajte si tiež

„Veľmi sa teším, že sa mi podarilo dosiahnuť cieľ. Myslel som si, že nočná časť bude najťažšia, ale najväčšia únava prišla s úsvitom, hlavne v rukách a chodidlách. Ale ani na sekundu som nerozmýšľal nad tým, že sa vzdám, bol som dobre pripravený a všetko išlo v pohode,“ opisuje Tiago Ferreira.

„Teraz budem minimálne tri štyri dni oddychovať, kým si znova sadnem na bicykel. Potom budem pokračovať v normálnych tréningoch a príprave na preteky UCI v auguste,“ dodal Ferreira.

Podľa porgugalskej pobočky Red Bullu momentálne čaká Tiago Ferreira na potvrdenie, že dosiahol svetový rekord. Momentálny svetový rekord v 24-hodinovej jazde je 20 919 nastúpaných metrov z minulého roka, avšak tento rekrod bol dosiahnutý na cestnom bicykli, takže je možné, že Ferreiru zaradia do inej kategórie.

Prečítajte si tiež

Zavrieť reklamu