Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Shimano predstavilo špeciálnu retro edíciu SPD sandálov pri 25. výročí ich vzniku

Tak už to je 25 rokov, odkedy Shimano predstavilo svoj najhorší módny výtvor.
Martin Sarvaš

Shimano predstavilo špeciálnu edíciu SPD sandálov pri príležitosti 25. výročia od ich vzniku. Nové sandále Shimano SD-501A SPD sú podobné s originálnym modelom, limitovaná edícia však prichádza s malými dizajnovými retro úpravami a v tmavomodrej farbe.

Už je to 25 rokov, odkedy Shimano predstavilo prvé sandále na svete, ktoré dokážete zapnúť do SPD pedálov.

Shimano tak podľa svojich slov spojilo efektivitu a sebavedomie nášľapných pedálov s maximálnou priedušnosťou s otvoreným dizajnom obuvi.

Svoj názor na SPD sandále sme dosť jasne vyjadrili v článku s názvom Existuje vôbec niečo horšie a nevkusnejšie ako SPD sandále?, ktorý vlastne hovorí sám za seba.

Pred 25 rokmi a v podstate až donedávna bola idea SPD sandálov pre mnohých smiešna a pri jazde na bicykli nepredstaviteľná. S príchodom kategórie gravel a popularizáciou bikepackingu a celkovo cestovného bicyklovania však treba priznať, že aj SPD sandále nachádzajú svoje miesto.

Limitovaná edícia sandálov Shimano má logo na každom popruhu a dizajnovo si berie príklad z druhej generácie SPD sandálov, ktorá bola predstavená v roku 2000.

Ťažko povedať, či sú viac alebo menej štýlové ako klasický model sandálov Shimano SH-SD5. Slovo štýlové sa totiž v tomto spojení veľmi nehodí.ň

Prečítajte si tiež

Popruhy nových sandálov Shimano SD-501A SPD sú vyrobené zo syntetickej kože, podrážka je gumená a vystužená sklenenými vláknami pre väčšiu tuhosť.

Index tuhosti podrážky sandálov je 4,5, čo je dosť málo v porovnaní s XC tretrami Shimano S-Phyre XC9, ktoré majú index tuhosti na hodnote 11. Na bicykli sa budú síce ohýbať, avšak o to viac budú pohodlné pri chôdzi.

Sandále sú kompatibilné so všetkými 2-skrutkovými kuframi SPD a vo veľkostiach EU38 – 48. Presnú cenu nových sandálov sme zatiaľ nenašli, no v predpredaji sú za 129 dolárov, takže predpokladáme, že cena sa bude pohybovať cez 100 eur.

Prečítajte si tiež

 

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia