Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Ponožky

Test: Ponožky CTM Base Coolmax 20, Base 16, Spektrum 20 & Bruiser

Otestovali sme nové kúsky z ponožiek CTM-ka.
Biker
CTM Base Coolmax 20

  • Cena: 7,99 €
  • Hodnotenie: 4/5*

Konštrukciou sú citeľne prešpekulovanejšie ako klasické ponožky na bežné nosenie a poskytujú príjemnú mieru kompresie výraznejšiu nájmä v oblasti klenby. Okrem tejto červenej sú v ponuke aj v menej výraznej čiernej.

Ich hlavným plusom je však konštrukcia zo 78% funčkného materiálu Coolmax, vďaka ktorej sú na nohe podstatne pohodlnejšie ako iné ponožky od CTM bez nej. Výška je tak akurát enduro-specific (20 označuje výšku v centimetroch) a vďaka čiastočne kompresívnej konštrukcii pri jazde až tak nepadajú.

CTM Base 16

  • Cena: 6,99 €
  • Hodnotenie: 3/5*

Tieto 16 cm vysoké ponožky sa predávajú v troch ďalších farebných prevedeniach, chýba však čierne. To je dostupné len u o euro drahšieho modelu Base Coolmax 16, ktorý vám týmto aj odporúčame.

Keďže sme testovali aj ponožky CTM s konštrukciou z tohto technického materiálu, môžeme vám povedať, že sú na nohe príjemnejšie a pôsobia menej umelo. Noha sa v nich aj menej potí. Ak by ste predsa len chceli dať euro radšej na zmrzlinu, aj tu dostanete mierne kompresívny pohodlný strih s citeľnou oporou v oblasti klenby.

CTM Spektrum 20

  • Cena: 10,99 €
  • Hodnotenie: 3,5/5*

Ak máte radšej hrubšie „froté“ ponožky (my áno), tieto budú z ponuky CTM tie najvhodnejšie. Výška 20 cm sa dá vytiahnuť moderne nízko tesne pod okraj kolenačiek, no je trochu škoda, že v ponuke je okrem tejto už len jedna ďalšia skôr dievčenská farba.

Konštrukcia z bavlny, polyamidu a elastanu je dostatočne premyslená na to, aby ste naozaj cítili, že na nohách máte športové ponožky a nie tie, s ktorými doma leštíte parkety celý víkend.

CTM Bruiser

  • Cena: 11,99 €
  • Hodnotenie: 4/5*

Tieto ponožky sme si zo všetkých, ktoré sme od CTM dostali na test, obľúbili najviac. Majú totiž ideálnu 20 cm výšku, ktorá nechá medzi kolenačkami a vrchným okrajom ponožky len malú medzeru, sú z hrubšieho materiálu a dizajn je dostatočne decentný na to, aby ste necítili nutnosť mať aj zvyšok výbavy s rovnakými logami.

Konštrukcia z polyamidu a elastanu síce pôsobí na nohe trochu umelo, no chodidlo má veľké sieťovinové panely pomáhajúce s odvetrávaním, zatiaľ čo oblasť päty a špičky je zosilnená. Lýtková časť je zase dostatočne pevná na to, aby ponožky pri jazde nepadali.

Viac informácií na webe www.ctm.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu