Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Galaxy ponúka detské bicykle s novými rámami pre rok 2020

Galaxy pravidelne inovuje svoje modely bicyklov a výnimkou nie sú ani detské bicykle. Možnosť modernizovať rám býva vždy užitočné, pretože zaradenie nových technológií spracovania môže priniesť nižšiu hmotnosť, ale aj pevnejšie spoje. Pozrite sa, ako sa značka z Písku s novými výzvami popasovala.
Biker
Galaxy ponúka detské bicykle s novými rámami pre rok 2020
Bicykle pre najmenších

Nezapočítavame roztomilé odrážadlo Kosmík 12″, ale klasické šliapacie koleso 16″, ktoré na deti v tomto prípade čakajú s balančnými kolieskami, krytom reťazu a odrazkami.

Výber začína hneď pomerne pestro. Buď pre potomka zvolíte duralový rám (chlapčenský Sputnik, dievčenský Tauri) alebo zostanete u oceli (chlapčenský Mars, dievčenský Mira), ak chcete ušetriť. Osadenie sa potom líši minimálne, vo všetkých prípadoch majú bicykle „véčka“ vpredu a zadnú brzdu vyriešenú klasickým torpédom.

Začínáme s prehadzovačkou

Prehadzovačka sa obecne začína montovať na pätku rámu pre 20″ koleso a nie je tomu inak ani u nových detských Galaxy. Novým rámom sa pyšnia na seba sa podobajúce modely Neptun a Cetis, rozdiel medzi nimi sa skrýva pod vrstvou laku.

Hádate správne, aj v tomto prípade je na výber z hliníkovej zliatiny a oceli. Dievčenskú variantu zastupuje dvadsaťpalcová Ida. Nízky rám môže byť povedomý z predchádzajúceho ročníku. Presne tak – tu se zmenila len ponuka farebných variant po vzore všetkých nových Galaxy.

Takzvané „dvadsiatky“ nemajú veľký priestor pre experimentovanie

Čo se osadenia týka, roky slúži pre najmenšie detské bicykle rada prehadzovačiek Shimano FT-35 so šiestimi rýchlosťami, radenými z riadidiel otočným Shimanom Revoshift. Ide o spoľahlivú kombináciu s minimálnou potrebou údržby.

Veľké zásahy pre zriaďovanie nevyžadujú ani ráfkové brzdy Nexelo a ďalším odolným komponentom sú kľuky Prowheel. Veľmi diskutovanou témou u detských bicyklov je hmotnosť.

Najlepšie si v tejto veľkostnej kategórii stojí Galaxy Cetis, ktoré vďaka novému hliníkovému rámu zrazilo váhu k 9,5 kg aj so všetkými doplnkami.

Novinky Ruby a Aries doplní ľahučký Kentaur

A sme na exkurzii medzi dvadsaťštvorkovými bicyklami. Obľúbená kategória sa naďalej snaží zmazať maximum rozdielov medzi detským a dospelým bicyklom, čo je vidieť aj z proporcií jednotlivých rámov. Rovné horné rámové trúbky už kompletne nahradili prehnuté profily pre zväčšenie priestoru k manipulácii, nasadaniu a zosadaniu.

So starou verziou rámu ľahko zaostávali modely Ruby a Aries, ale pre rok 2020 deficit zmazali. Úplnou novinkou je potom model Kentaur, pomyselný vrchol ponuky. Ten pre dosiahnutie maximálne nízkej váhy robí všetko – rám aj vidlica sú z hliníkovej zliatiny, moc nepridáva ani 1×9 radenie Shimano Acera a zapletené kolesá Nexelo s plášťami Kenda.

Ostatné modely v ponuke 24″ predstavujú hlavne voľnosť výberu. Môžete zvoliť základné oceľové prevedenia, (Ruby, Aries) alebo naopak maximálne „nabité“ hliníkové Pavo s odpruženou vidlicou SR Suntour a presmykačom, vďaka ktorému sa počet prevodov navýšil na celých 21. Záleží tak len na vás, aká špecifikácia bude pre vaše detičky a ich hry vhodnejšia.

Vesna, Merkur a Orbit pre väčšie deti

Ponuku doslova detských modelov zakončujú tri horské bicykle na ráfikoch o priemere 26″. Galaxy hlási skladom dámsku „dvadsťšestku“ Vesna, známy model už z predchádzajúceho roku a po novom taktiež v tyrkysovej alebo bielej farbe.

Vesna prenáša všetky prvky dospelých modelov – však im nie je ďaleko. Nechýba odpružená vidlica SR Suntour, pohon od Shimana či plášte Kenda. Podobne koncipovaný je model Merkur, jeden z mála bicyklov, využívajúci stávajúci rámový základ z predchádzajúceho roku. Ale aj tu je novinka – Merkur prichádza v novom, zelenom sfarbení svojho duralového rámu, ale aj detailov v mene rovnako farebných polepov na odpruženej vidlici či ráfikoch.

Galaxy Orbit je naopak maximálne odľahčený a zastáva jednoduchosť užívania – nepotrebuje presmykač ani odpruženú vidlicu a rám je z ľahkej hliníkovej zliatiny. Jedná sa tak o skvelo ovládateľný a ľahký bicykel, ktorý dá svojmu malému majiteľovi veľký priestor pre správne návyky a vhodnú jazdnú techniku.

Väčšina detských bicyklov z článku je už na predaj teraz, ďalšie prídu do obchodov v priebehu roku. Takže pokiaľ ešte váhate, môže byť nový Galaxy zaujímavou voľbou, a to nielen cenovo.

Ďalšie informácie nájdete na www.galaxy-bike.cz.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu