Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Tlačové správy

24-hodinový cyklomaratón na Slovakia Ringu sa skracuje na 6 hodín

Okrem času pretekov sa znižuje aj počet pretekárov a obmedzené budú aj niektoré služby.
Biker

Populárna cyklistická dvadsaťštyrihodinovka na okruhu Slovakia Ring plánovaná na 24. jún reaguje na posledný vývoj a nariadenia Vlády SR a mení svoj formát.

Skracuje sa celková doba cyklomaratónu na 6 hodín, znižuje sa celkový počet účastníkov, obmedzené budú aj niektoré služby.

Termín konania nového 6h cyklomaratónu je plánovaný na 25. júna, štart pretekov je naplánovaný o 10:00 h, posledné kolo a prejazd cieľom bude o 16:00h.

Celkový počet účastníkov sa zníži, do pretekov sa môžu zapojiť jednotlivci, dvojice a maximálne štvorčlenné družstvá, 6 a 8-členné družstvá sú tentokrát obmedzené. 6-hodinový cyklomaratón je otvorený pre všetkých – amatérov, profesionálov, muži aj ženy.

Prečítajte si tiež

„Rozhodnutie zmeniť formát 24-hodinového cyklomaratónu na 6 hodín nebolo ľahké, hlavne keď sa jedná už o 7. ročník so stabilnou základňou účastníkov. Musíme sa však prispôsobiť aktuálnej situácii a nariadeniam slovenskej vlády,“ hovorí Ján Žilovec, viceprezident Slovenského zväzu cyklistiky a technický riaditeľ cyklomaratónu.

„Podujatia tohto typu sú v našich končinách výnimočné a spojenie pretekárskeho okruhu a cyklistiky sa nám v minulosti veľmi osvedčilo. Záujem o cyklistu neustále rastie, a to nie len v tomto období, preto veríme, že cyklisti ocenia túto skvelú príležitosť. Podujatie je ideálne aj pre elitných cyklistov, pre ktorých to môže byť výborná príprava na ďalšie preteky v oneskorenej sezóne,“ dodal Ján Žilovec.

Viac informácií ako aj online registrácia prebieha na webe www.slovakiaring.sk.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu