Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Zámky

Test: Reťazový zámok XLC Cosa Nostra Plus

Hodnotenie: 4/5
55
Biker

Tohto mastodonta so sebou pravdepodobne nebudete nosiť vždy – váži totiž 2 267 g a ani svojím objemom nie je práve spratná. Reťaze však majú tú výhodu, že vďaka svojej flexibilite ich môžete prevliekať rôznymi otvormi v ráme a niektorými tradičnými metódami, ako sú napríklad páčidlá, sa dajú prelomiť len ťažko.

V bezpečnostných ratingoch je na trhu trochu chaos a každý výrobca si ich v podstate určuje sám. XLC túto meter dlhú reťaz označuje ako level 9 z 10, a to aj vďaka 6 mm hrubým okám reťaze z titánom vystuženej tvrdenej ocele obalenej v nylonovom obale, ktorý zabraňuje poškodeniu bicykla.

K zámku dostanete až päť laserom vyrezávaných kľúčov – štyri menšie a jeden väčší, ktorý má zabudované aj LED svetlo. Cylindrická vložka samotná pritom má kovové dvierka, ktoré do istej miery sťažujú otváranie pomocou lock-pickingu, či jeho odvŕtanie.

Zámok označovaný ako X2P zaisťuje reťaz z oboch strán, čím ju robí odolnejšiu proti vytrhnutiu a vypáčeniu. Žiaden zámok, samozrejme, nie je úplne odolný proti zlodejom, no ak je ten váš hrubší ako ten na biku vedľa, má potenciál mnohých odradiť. A to táto hrubá reťaz rozhodne spĺňa. Navyše je jej cena veľmi priaznivá.

Viac info na webe www.xlc-parts.com

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu