Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Vydali sme zberateľskú edíciu časopisu Cyklistika o Petrovi Saganovi

Špeciálna edícia časopisu cyklistika dokumentuje celú kariéru jednej z najväčších legiend cyklistiky. Na 144 stranách nájdete okrem iného aj pútavé rozprávanie Petra Sagana, v ktorom sa dozviete zaujímavosti z jeho života, ktoré doposiaľ nikde neboli zverejnené.
Martin Sarvaš
Zberateľská edícia časopisu Cyklistika o Petrovi Saganovi. Foto: Martin Sarvaš

„Po neslávnej dopingovej generácii spopularizoval cyklistiku v celom svete takým spôsobom ako nikto iný. Ľudia nesledovali cyklistiku. Sledovali Petra Sagana. Štýl, akým Sagan pretekal, bol pre cyklistiku revolúciou. Áno, prídu druhí, ktorí toho tiež veľa vyhrajú. Ale trúfnem si povedať, že na takú ikonu, akou sa stal Peter Sagan, si ešte poriadne dlho počkáme. Možno si to ešte neuvedomujeme, ale to časom príde.

Keď som pripravoval toto špeciálne vydanie časopisu Cyklistika, videl som nespočetne veľa záznamov z jeho pretekov, počítal som výhry, druhé či tretie miesta. Často som len nechápavo krútil hlavou. Peter Sagan však nepriniesol do cyklistiky iba svoj talent, ale aj svoju osobnosť. A to je práve to, čím sa odlíšil od všetkých ostatných.“

– Martin Sarvaš, autor textov v magazíne Cyklistika o Petrovi Saganovi

Vydali sme zberateľskú edíciu časopisu Cyklistika o Petrovi Saganovi, ktorá dokumentuje celú kariéru jednej z najväčších legiend cyklistiky.

O tom, čo dosiahol počas profesionálnej kariéry, môžu aj tí najlepší často iba snívať. Vyhral trikrát po sebe majstrovstvá sveta, čo sa mimochodom stále nikomu inému nepodarilo, vyhral monumenty Paríž-Roubaix, Okolo Flámska, dvanásť etáp a sedem zelených dresov na Tour de France, má etapové triumfy aj z Vuelty aj z Gira a dalo by sa ešte dlho pokračovať.

V špeciálnom vydaní časopisu Cyklistika nájdete reportáže z najzaujímavejších pretekov, ktoré vyhral a niekedy aj nevyhral, z majstrovstiev sveta či Tour de France.

Peter Sagan nám poskytol exkluzívny rozhovor, v ktorom sme sa rozprávali o jeho živote od detstva až po koniec profesionálnej kariéry.

Rozhovor bol však natoľko rozsiahly, že sme z neho dokázali vytvoriť pútavé rozprávanie Petra Sagana, v ktorom sa dozviete zaujímavosti z jeho života, ktoré doposiaľ nikde neboli zverejnené.

Čo sa dočítate?

 • Som Peter Sagan a v živote som improvizoval rovnako ako na bicykli
  Rozprávanie Petra Sagana o detstve, živote profesionálneho cyklistu, najväčších úspechoch, ale aj o momentoch, kedy chcel skončiť s cyklistikou.
 • Najväčšie úspechy
  Z nespočetných úspechov v profesionálnej kariére sme sa vybrali niekoľko pretekov, na ktoré sa určite oplatí si spomenúť.
 • Majster sveta 3x po sebe
  Príbeh triumfu, ktorý predstavuje jeden z najvýraznejších úspechov v celej histórii cyklistiky.
 • Tour de France
  Preteky, ktoré zásadne definovali kariéru Petra Sagana ziskom rekordných siedmich zelených dresov.
 • Legendárne bicykle
  Sedem výnimočných dizajnov, ktoré sú rovnako jedinečné ako samotný šampión.
 • Najlepšie hlášky
  Vybrali sme 24 najlepších výrokov z celej kariéry Petra Sagana.
 • Štatistiky a rekordy
 • Zoznam všetkých víťazstiev, všetkých druhých miest či rekordné štatistiky z Tour de France a z obdobia, kedy mal oblečený dúhový dres.

Zberateľskú edíciu časopisu Cyklistika o Petrovi Saganovi nájdete v novinových stánkoch už tento týždeň. Prajeme príjemné čítanie!

Kvíz: Spoznáte víťazstvá Petra Sagana podľa jeho legendárnych osláv?

Peter Sagan napodobňoval pri svojich víťazstvách Hulka aj Forresta Gumpa, a viackrát si užil výhru jazdou po zadnom kolese.

0%

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Daniele Mosna/BettiniPhoto©2016
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Pri útoku v stúpaní Paterberg bol Sagan taký suverénny, že sa ani nepostavil zo sedla a všetkých súperov nechal za sebou. Do cieľa monumentu Okolo Flámska prišiel osamote po 13 km sóle a víťazstvo svojho prvého monumentu zakončil typicky - jazdou po zadnom kolese.

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

„Robím to ako Forrest Gump. Keď mu povedali, aby bežal, tak bežal. Keď mi povedia, aby som vyhral, tak vyhrám," povedal Sagan pri svojej premiére na Tour de France v roku 2012, keď vyhral tretiu etapu a pri prejazde cieľom oslavoval napodobnením behu Forresta Gumpa.

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Prvýkrát predviedol oslavu ako Hulk po výhre 6. etapy na Tour de France 2012.

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Svoje prvé etapové víťazstvo na Tour de France oslávil Sagan kačacím tancom.

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Luca Bettini/BettiniPhoto©2019
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Sagan oslavoval ako Hulk po víťazstve 5. etapy na Tour de France v roku 2019.

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Luca Bettini/BettiniPhoto©2015
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Ani sám neveril, že sa mu to podarilo: "Boli to preteky o jednom 'náboji'. O jednom náboji, na ktorý som čakal celý rok, celú moju kariéru, celý život, aby vystrelil.”

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Luca Bettini/BettiniPhoto©2018
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Na monumente Paríž - Roubaix síce nepredviedol originálnu oslavu, no zato predviedol neskutočný výkon po útoku 54 km pred cieľom.

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Luca Bettini/BettiniPhoto©2016
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Druhý titul majstra sveta získal Sagan v šprintérskom súboji, v ktorom za sebou nechal Marka Cavendisha a Toma Boonena.

Z akých pretekov je táto oslava Petra Sagana?

Tim de Waele
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Peter Sagan je najúspešnejším jazdcom v histórii pretekov Gent-Wevelgem. V roku 2013 oslávil po 4-kilometrovom sóle svoje prvé víťazstvo už tradične, jazdou po zadnom kolese.

V ktorom roku si spravil Sagan "samopal" z trofeje pre víťaza bodovacej súťaže?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Aktuality

Včera 14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

Včera 10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

Včera 10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

Včera 09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

Včera 09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

Zavrieť reklamu