Biker.sk

FUSAKLE ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Giro Montaro MIPS

Hodnotenie: 4.5/5
170
Biker

Giro Montaro už dlho patrí medzi naše obľúbené helmy, a to nielen pre svoj krásny dizajn – aj pre mieru pokrytia hlavy, aj pre komfort, s akým na nej sedí. Nie je síce z najlacnejších, no fakt, že je napriek tomu celkom populárna, hovorí sám za seba.

Retenčný systém Roc Loc Air sedí na hlave veľmi nízko a veľmi dobre rovnomerne rozkladá tlak. Nastaviť sa dá aj vertikálne pomocou posuvného odstupňovaného systému. V porovnaní s polstrovaním na helme Sixer od sesterskej značky Bell, je toto polstrovanie o kúsok hrubšie, no nie také mäkučké ako na TLD A2 nižšie.

Triafa zlatú strednú cestu – je dostatočne pohodlné aj na celodenných výjazdoch, a pritom nie je také hrubé, aby salo pot ako špongia. Vypchávky na čele majú šikovne vymyslené výrezy, ktoré umožňujú vzduchu voľne prúdiť. Odvetrávanie je na vysokej úrovni a nikdy nám v nej nebolo príliš teplo, dokonca ani na najnáročnejších výjazdoch.

Popruhy sa síce pripájajú na spodný lem helmy, no sú rovnomerne napnuté a na sánke, kde sa dotknú tváre, sedia pohodlne. Dlhší šilt sa dá bez problémov polohovať aj tak, aby sa pod ne zmestili vyklopené zjazdové okuliare.

Za túto cenu je trochu škoda, že k nej nedostanete tašku. V krabici však nájdete aspoň odnímateľný držiak na kameru, ktorý sa zacvakne do stredového vetracieho otvoru. Montaro však sadí na hlave tak dobre, pocitovo bezpečne a pohodlne, že je pre nás víťazom tohto testu.

  • Hmotnosť 374 g
  • Veľkosti S, M*, L, XL

www.progresscycle.sk

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu