Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Na majstrovstvách sveta horských elektrobicyklov budú pretekať Kulhavý, Wyn Masters, Bernard Kerr i Julien Absalon

Na bicykloch s baterkami budú pretekať viaceré svetovo známe mená zo zjazdu i cross country.
Martin Sarvaš

Na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v kanadskom Mont Sainte Anne sa bude pretekať aj v novej disciplíne, a to na horských elektrobicykloch.

Na štartovej listine je mnoho známych mien zo svetovej cross country cyklistiky i zjazdu. Štartovať budú zjazdári Wyn Masters či Bernard Kerr a XC pretekári Jaroslav Kulhavý či legenda Julien Absalon.

Prečo? Veď prečo nie! Môžu sa tak ukázať nielen vo svojej disciplíne a pre sponzorov je určite zaujímavé, že uvidia svojich pretekárov aj na elektrobicykloch.

„Zajtra ma čakajú historicky prvé majstrovstvá sveta na e-biku. Ťažko povedať, čo od toho očakávať, ale dnešný tréning na trati bola fakt zábava!,“ napísal český pretekár Jaroslav Kulhavý deň pred pretekmi.

Prečítajte si tiež

Preteky na horských elektrobicykloch sa uskutočnia už dnes a ide o cca 1,5-2-hodinové preteky na 5,6 km dlhom okruhu. Jazdci budú mať tiež dosť času na zregenerovanie na svoju hlavnú disciplínu. Finále zjazdu je na pláne v nedeľu a preteky v cross country v sobotu.

Pretekanie na elektrobicykloch je pre mnohých ľudí stále dosť kontroverzné, ako aj všeobecne elektrobicykle. Ale ako povedal basgitarista z Rage Against the Machine Tim Commerford, ktorý je nadšencom horskej cyklistiky sám jazdí na elektrobicykli: „Nezavrhujte e-bike a berte to ako úplne iný šport.“

Prečítajte si tiež

Celý program Majstrovstiev sveta v horskej cyklistike 2019 v Mont Sainte Anne

Zoznam všetkých štartujúcich:

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu