Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Svetový pohár vo Fort Williame vyhrali v extrémnych podmienkach Amaury Pierron a Rachel Atherton. Pozrite si víťazné jazdy

Adam Rojček vo finále neodštartoval, pretože testne pred pretekmi v poslednej tréningovej jazde nepríjemne spadol.
Martin Sarvaš
Svetový pohár vo Fort Williame vyhrali v extrémnych podmienkach Amaury Pierron a Rachel Atherton. Pozrite si víťazné jazdy

Preteky svetového pohára vo Fort Williame vyhral Amaury Pierron vo veľkom štýle, pretože pred druhým Troyom Brosnanom mal náskok až 3,5 sekundy. Tretí skončil Loris Vergier. Štvrté miesto pre Finna Ilesa je jeho najlepším umiestnením v svetovom pohári.

Amaury Pierron svojou šialenou jazdou ukázal, že jeho forma je späť. Minulý rok vyhral troje preteky svetového pohára za sebou a stal sa aj celkovým víťazom.

V ženách bola najrýchlejšia Rachel Atherton s viac ako 1,5-sekundovým náskokom pred Tracey Hannah. Tretia Nina Hoffman zaostala za Atherton 8,8 sekundy. Minuloročná víťazka z Fort Williamu Tahnee Seagrave sa pri tréningu nepríjemne zranila a s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť podstúpiť operáciu ramena.

Podmienky na trati vo Fort Williame boli skutočne šialené, keďže niekoľko dní vkuse pršalo a neprestalo ani počas finále v nedeľu. Samotná trať by bola pravdepodobne najnáročnejšou v tohtoročnej sérii svetového pohára aj bez blata, no dážď jej ešte pridal. Viacero pretekárov sa zranilo už pri tréningoch a vo finále spadol aj Aaron Gwin hneď v prvej časti trate a svoju jazdu nedokončil.

Vo Fort Williame boli aj Adam Rojček a Stanislav Senhal zo slovenského Kellys Factory Teamu. Adam Rojček spadol v poslednej tréningovej jazde a vo finále tak neodštartoval. Sehnal postúpil z kvalifikácie do finále a skončil na 49. mieste so stratou 19,6 sekudny na Pierrona.

Záznam z pretekov svetového pohára vo Fort Williame na Red Bull TV

Výsledky

Muži Elite

1. Amaury Pierron: 4:28.578
2. Troy Brosnan: +3.582
3. Loris Vergier: +3.631
4. Finn Iles: +7.203
5. Danny Hart: +7.518

Pozrite si víťaznú jazdu Amaury Pierrona

Ženy Elite

1. Rachel Atherton: 5:15.560
2. Tracey Hannah: +1.611
3. Nina Hoffmann: +8.822
4. Marine Cabirou: +13.374
5. Veronika Widmann: +15.735

Pozrite si víťaznú jazdu Rachel Atherton

Kompletné výsledky

Muži Elite

Ženy Elite

Juniori

Juniorky

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu