Cestné

Po zrážke s chodcom zostali na zemi Oscar Gatto a Rafal Majka. Peter Sagan sa chodcovi stihol vyhnúť.

Aktualizované o záverečné výsledky 19:27

Talianske 7-etapové preteky Tirreno-Adriatico sa začali tímovou časovkou na 21.5km trati v meste Lido di Camaiore. Na pretekoch sa účastní aj Peter Sagan s tímom Bora-Hansgrohe napriek jeho zdravotným problémom, kvôli ktorým vynechal 5 dní tréningov.

Víťazom tímovej časovky sa stal tím Mitchelton-Scott s časom 22:25, druhý skončil Jumbo-Visma a tretí Team Sunweb. Tím Bora-Hansgrohe skončil na 19. mieste z celkových 23 tímov.

Po štyroch minútach od štartu Saganovho tímu, chodec skrížil jazdcom cestu a Oscar Gatto a Rafal Majka spadli na zem. V momente zrážky išli pretekári rýchlosťou okolo 60 km/h a keďže pršalo a asfalt bol mokrý, akékoľvek spomalenie či rýchle zareagovanie bolo takmer nemožné.

Podľa informácií portálu cyclingnews.com boli obaja cyklisti viditeľne otrasení, avšak do cieľa prišli. Ako prvý prešiel z Bory cieľom Peter Sagan v čase 24:22.

„Dnes to na Tirreno-Adriatico nebol náš deň. Jeden divák vošiel priamo pred nás počas tímovej časovky a aj keď našťastie nezasiahol priamo mňa, tak Rafal a Oscar nepríjemne spadli. Týmto im želám rýchle zotavenie. Po páde sme už nešli naplno, takže to pre mňa nebolo príliš ťažké. Už sa pomaly zotavujem z mojej choroby, ale som stále dosť slabý. Uvidíme, ako to bude postupovať v ďalších etapách,“ píše na Instagrame Peter Sagan.

Druhá etapa Tirreno-Adriatico (14. marca 2019) obsahuje tri stúpania, vedie z Camaiore do Pomarance a dokopy meria 189 km.