Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Athertonovci budú pretekať na vlastných bicykloch, založili si značku Atherton Bikes

Rachel, Dan a Gee Athertonovci skončili s Trekom a rozhodli sa založiť vlastnú bicyklovú značku. V predaji by mali byť už niekedy v priebehu tohto roka.
Martin Sarvaš

Traja súrodenci Dan, Gee a Rachel Atherton oznámili, že zakladajú svoju vlastnú značku – Atherton Bikes.

Po ukončení ich viacročnej spolupráci s Trekom sa špekulovalo, za akú značku budú jazdiť a predpokladalo sa, že to bude jedna za mainstreamových značiek. Athertonovci však prekvapili a pretekať budú na bicykloch, ktoré nesú ich vlastné meno.

Súrodenci sa spojili s dizajnérom tlmenia Daveom Weagleom a podľa ich vyjadrení sa spolu budú snažiť „vytvoriť ultimátnu ponuku bicyklov,“ ktoré budú poskladané na karbónových rámoch.

Atherton Bikes by mali byť v predaji už v tomto roku a podľa vyjadrenia Gee Athertona budú v ponuke zjazdové a trailové bicykle. Rachel však naznačila, že by v ponuke mali mať aj elektrobicykle.

„Mať vlastnú značku bicyklov bol vždy môj sen. Spolupracovali sme na vývoji bicyklov s viacerými veľkými výrobcami a podieľali sme sa na najmä vývoji zjazdových bicyklov od Commencalu, cez Trek Session až po trailové bicykle ako GT Sanction,“ hovorí Dan Atherton.

„V roku 2003 sme vytvorili tím Atherton Racing, aby sme mohli robiť všetko, čo sme chceli, od budovania vlastných tratí po produkciu videí ako Atherton Project a preteky Red Bull Hardline. Mám pocit, že teraz je ten správny čas, aby sme dali naše srdcia aj dušu do vývoja a výroby našich vlastných bicyklov,“ dodal Dan.

„Začneme s tým, čo nám ide najlepšie – sústredíme sa na kvalitný produktový dizajn bicyklov, na ktorých sa bude jazdiť agresívne. V roku 2019 budeme pretekať na vlastných prototypoch bicyklov a plánujeme priniesť tieto aj bicykle na trh spolu s kategóriou trailových bicyklov,“ povedal Gee Atherton.

„Myslíme si, že ak máte ten správny bicykel, môže to kompletne zmeniť zážitok z jazdy. Našim cieľom je vidieť deti, all-mountain či bike park jazdcov, pretekárov aj e-bikerov, aby si užívali naše bicykle. Už len keď to hovorím, znie to šialene!,“ dodala Rachel Atherton.

Vaše komentáre

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu