Biker.sk

6 PÍV Z REMESELNÉHO PIVOVARU K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Poradňa

Návod: Ako urýchliť návrat na bicykel po úraze a zranení

Po úrazoch na bicykloch si treba dávať veľký pozor na rehabilitáciu a zbytočne neuponáhľať návrat na bicykel.
bikeradar

Doprajte si oddych

Bežné pády z bicyklov môžu spôsobiť zranenia kolien a členkov, ale väčšie pády môžu zapríčiniť vážnejšie zranenie kolien v patelárnej oblasti (kolenné jabĺčko), na mieste, kde sa jabĺčko spája so stehennou kosťou.

Sú to najčastejšie zranenia, ktoré vám zvyčajne znemožnia nasadnúť na bicykel 6 a viac týždňov. Je preto nevyhnutné rekondičné cvičenia na posilnenie svalstva a väzív.

Voda nadovšetko

Plávanie je jeden z najľahších a zároveň najbezpečnejších spôsobov na udržanie vašej správnej kardiovaskulárnej výkonnosti počas regenerácie. Odporúčame 30 až 60 minút vo vode so zmenou plaveckých polôh (napríklad dve dĺžky bazéna prsia, jednu dĺžku kraulom), pričom tak zaťažíte celé telo.

Ak máte zranené dolné končatiny a nemôžete sa dobre pohybovať, skúste ísť do posilňovne, kde existuje množstvo cvikov aj v sede. Ľahké 30-minútové cvičenie opakujte 2-krát týždenne – vaše svaly potom udržíte v potrebnom tónuse.

Kúpte si ročné predplatné časopisov Biker a Cyklistika iba za 18,90€

Využívajte stacionár

Keď nastane správny čas, poraďte sa so svojím fyzioterapeutom o použití stacionárneho bicykla a postupne zaťažujte činnosť srdca.

Cyklisti najviac zaťažujú kvadriceps v prednej strane časti stehna a hamstringy na zadnej strane, preto je prestávka od bicykla vhodná, aby si tieto svalové skupiny oddýchli a stabilizovali. Kondíciu vám určite zlepší aj joga a cvičenie pilatesu a ako budete naberať silu, môžete zvyšovať tréningovú záťaž.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu