Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tomáš Slavík vyhral historicky prvé mezinárodné preteky v mestskom zjazde v Číne

Český pretekár vyhral aj napriek zraneniu z prvej meranej jazdy.
Martin Sarvaš

Český jazdec Tomáš Slavík sa stal víťazom historicky prvých medzinárodných pretekov v mestskom zjazde v Číne – War Horse Urban DH 2018.

Nešlo však o typický mestský zjazd, ako zvykol vyhrávať slovenský zjazdár Filip Polc, ale preteky skôr traťou pripomínali formát Downmall – seriál pretekov v obchodných centrách.

Vyhral napriek zraneniu

Pri tréningoch si Slavík trať dobre najazdil a cítil sa dobre, avšak v prvej meranej jazde mal tvrdý pád a zranil si ľavé lýtko. Po páde nebolo ani isté, či sa ešte postaví na štart, avšak nakoniec sa rozhodol, že to skúsi a po bezchybnej jazde vo finále z toho bolo nakoniec prvé miesto.

Preteky sa odohrali vnútri i v okolí obchodného centra 9 Squares v čínskom Shenzhene. Trať bola postavená zaujímavo a zjzad trval do jednej minúty.  Tomáš Slavík vyhral s časom 45 seknúnd.

Netušil som, čo nás v Číne čaká

„Nebol som si úplne istý, čo mám v Číne očakávať. Nemali sme veľa informácií o tomto evente a trati, takže to bola taká jedna veľká neznáma.“

Tesne pred pretekmi som sa spojil s chalnmi z Francúzska, ktorí pripravovali trať a rozhodol som sa pre nízke zdvihy – Ghost Riot, ktorý používam predovšetkým na fourcross a dual slalom,“ povedal Tomáš Slavík.

„Bol to tak trochu risk, ale bike fungloval parádne a bolo to presne to pravé na túto trať. V tréningoch som si najazdil rýchle stopy a tešil som sa na preteky, ale to som ešte nevedel, čo ma čaká.“

„V prvej meranej jazde som na štarte roztrhol reťaz, spadol som a pristál som ľavou nohou, holeňou aj lýtkom, priamo na zábradlie. V prvej chvíli som si myslel, že je koniec, ale nakoniec sme nohu rozhýbali.“

Kolumbiu pre zranenie vynechal, chystá sa do Mexika

„Priniesli mi kopu ľadu a nakoniec som to vyskúšal. Chvíľami to síce bolo trochu cez hranicu bolesti, ale podarila sa mi fakt dobrá jazda bez veľkých chýb a keď som prešiel cieľom, tak z toho bolo prvé miesto.“

„Radosť z výhry bola o to väčšia, keďže som si po páde myslel, že už zvládnem tak maximálne odkrívať do lietadla domov. Veľmi ma to teší  a musím sa poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli ‚postaviť sa znovu na nohy‘,“ dodal víťaz War Horse Urban DH 2018.

Český jazdec sa mal tento týždeň zúčastniť ďalších pretekov v Kolumbii, ale pre zranenie nohy ich vynechal a najbližšie bude jazdiť na Down Taxco v Mexiku.

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu