Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Obuv

Test: Tretry Five Ten Kestrel Lace

Slušný kúsok od legendárnej značky s efektívnou podrážkou a pohodlím. Až na pozíciu šnúrok.
Hodnotenie: 3/5
bikeradar

Five Ten sú v oblasti zjazdárskych tretier absolútnou legendou. Ich sortiment však napĺňa čoraz viac modelov na trailové jazdenie a Kestrel Lace je jedným z nich.

Ako už názov napovedá, od tradičného modelu Kestrel s otočnými kolieskami Boa sa uťahujú pomocou obyčajných šnúrok. Tie siahajú vysoko k členku a v spolupráci so suchým zipsom vedia na nohu nepríjemne tlačiť cez relatívne tenký jazyk – a to najmä počas prvých pár jázd, kým tretry trochu povolia.

Avšak tak ako na ostatných šnurovacích tretrách, aj tu je ľahké pekne rozložiť tlak. Pevné utiahnutie suchého zipsu je však rovnako dôležité – päta má inak pri chôdzi tendenciu sa vyzúvať.

Perforácie na špičke celkom dobre odvetrávajú nohu a syntetický zvršok sa ľahko umýva.
Podrážky boli vždy hlavným ťahákom značky Five Ten a inak tomu nie je ani tu.

Materiál Stealth C4 ponúka množstvo trakcie vo všetkých okrem tých najmazľavejších podmienok. Výstuž podrážky je tu veľmi tuhá, čo znamená výborný prenos sily, no menej pohodlnú chôdzu mimo bicykla.

Oblasť na montáž kufrov tretier Five Ten Kestrel Lace je veľká, a tak sa našliapavajú do pedálov ľahko a zároveň umožňujú nastaviť kufor tam, kde ho chcete – napríklad dozadu pre zjazdárskejšiu pozíciu.

Viac informácií na webe www.topontrail.sk

Vaše komentáre

Aktuality

14:15 Kamión zrazil a zabil trojnásobného víťaza Valónskeho šípu Davide Rebellina.

Polícia vyšetruje tragédiu a pátra po vodičovi kamiónu, ktorý z miesta činu ušiel. Taliansky bývalý profesionálny cyklista mal 51 rokov. Tragická nehoda sa stala neďaleko mesta Vicenza v benátskom regióne.

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu