Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Danny Hart obhájil víťazstvo v zjazde na Crankworx v Innsbrucku

Český zjazdár Martin Lebl obsadil v svetovej konkurencii 17. miesto.
Martin Sarvaš
Danny Hart obhájil víťazstvo v zjazde na Crankworx v Innsbrucku

Crankworx v Innsbrucku zakončili v nedeľu preteky v zjazde, v ktorých bol obhajcom víťazstva z minulého roku Danny Hart. Pretekárovi tímu Madison Saracen sa podarilo zvíťaziť aj tento rok a po svojej jazde mal náskok pred druhým Samom Blenkinsopom až 1,5 sekundy.

Blenkinsop jazdil na jeho pomery netradične v rukaviciach, ale ani tie mu nepomohli k výhre. Na treťom mieste sa umiestnil Charles Harrison. V ženách bola najrýchlejšia Tracey Hannah, ktorá vyhrala s prehľadom a náskokom viac ako 5,5 sekundy pred Jill Kintner.

Na zjazde Innsbrucku pretekal aj český pretekár Martin Lebl z Banshee Bikes, ktorému sa podarilo v silnej konkurencii umiestniť na 17. mieste so stratou 5,66 sekundy na víťaza Dannyho Harta.

„Po troch rokoch pretekania som opäť spokojný – 17. miesto medzi svetovou špičkou? – Som spoko! A môžem povedať, že celý víkend bol skvelý a fakt som si to užil,“ napísal Martin Lebl na Instagrame k fotke z Crankworx.

https://www.instagram.com/p/BkIcJ4UhFb8/?taken-by=martinlebl16

Výsledky

 

Muži:

1. Danny HART 2:47.29
2. Samuel BLENKINSOP +1.5
3. Charles HARRISON +1.94

 

Ženy:

1st. Tracey HANNAH 3:11.39
2nd. Jill KINTNER +5.57
3rd. Emilie SIEGENTHALER +7.11

To najlepšie zo zjazdu na Crankworx v Innsbrucku:

Pozrite si záznam celých pretekov, víťazná jazda Dannyho Harta sa začína v čase 1:39:50.

Kompletné výsledky:

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu