Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Helmy

Test: Helma Haven Toltec II

Prepracovaná a ľahká helmu, ktorú využijete na mountainbike aj cesťák.
Hodnotenie: 3.5/5
91
Martin Sarvaš

Hneď na úvod si niečo povedzme k farebnej kombinácii, ktorá rozhodne nebude po chuti každému. Odhliadnuc od nej však prilba pôsobí naozaj kvalitne a hoci má v zadnej časti na pár miestach odhalený polystyrén, tvrdá škrupina s matnou povrchovou úpravou pokrýva celý spodný okrej helmy, čo oceňujeme.

Veľmi pekným detailom sú aj pribalené záslepky otvorov na uchytenie šiltu, hoci by mohli byť doladené do farieb helmy. Šilt sa výškovo nedá nastaviť, no retenčný systém áno, a to v troch polohách. Kolíska s malým uťahovacím systémom je pohodlná a „odpružená“ šikovne vymysleným systémom, takže dobre rozkladá tlak na lebku.

Polstrovanie tvorí jedna súvislá vypchávka, ktorá je odnímateľná, a všetky predné aj vrchné otvory pokrýva sieťka proti hmyzu. Možno ju oceníte, no nám prišla trochu zbytočná a vždy trochu kompromituje prúdenie vzduchu.

Jedinou nie práve najpohodlnejšou časťou sú popruhy, ktoré sa napájajú vo vnútri helmy, a ťažké je aj nastaviť spojky pod ušami tak, aby boli pohodlné. Inak však ide o prepracovanú a ľahkú (215 g v S/M) helmu, ktorú využijete na mountainbike aj cesťák. Vzadu má aj malé reflexné nálepky.

www.haven.cz

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu