Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Rojček vyhral preteky MSDH v Jasenskej doline, Baránek vo finále spadol

Martin Sarvaš

Pozrite si celú jazdu Adama Rojčeka na pretekoch v Jasenskej doline:

Počas uplynulého víkendu sa okrem pretekov svetového pohára v zjazde, pretekalo aj na Slovensku. V Jasenskej doline sa odohrali preteky Moravsko-slovenského DH Cupu.

Najrýchlejším pretekárom a víťazom v mužskej kategórii elite sa stal v nedeľu pretekár CTM Racing Teamu Adam Rojček.

Do Jasenskej som išiel primárne kvôli tréningu, nakoniec sa z toho ale stal super pretek, keďže sme sa s Rasťom navzájom hecovali k lepšiemu výkonu, nešlo vlastne o nič veľké, bola to super uvoľnená atmosféra,“ povedal Adam.

Záverečná časť trate v Jasenskej doline v podaní Adama Rojčeka:

„Trať bola krátka, trochu jednostopka, ale tým pádom, sa každá chyba počítala oveľa viac ako na veľkých pretekoch. S mojou finálovou jazdou som ani nejak spokojný nebol, keďže som už šiel moc veľký hrot a pár zákrut mi vôbec nevyšlo, snažil som sa to dohnať v rock gardene a podarilo sa. Vidíme sa budúci víkend v Koutoch!,“ dodal rider CTM Racing Teamu.

Najväčší Adamov konkurent Rasťo Baránek z Kellys Factory Teamu sa nakoniec na pódium nepostavil, pretože vo finálovej jazde skončil na zemi a stratu už do cieľa nedohnal.

„Po troj týždňovom tripe po Európe ma čakal voľný víkend, ale keďže som závodný tip, tak mi to nedalo a rozhodol som sa zúčastniť na Moravsko-Slovenskom pohári, ktorý sa konal v Jasenskej doline, kúsok od Martina. Počasie na víkend hlásili priam ideálne, nemám to z domu ďaleko a tak sme v sobotu ráno s kamošom vyrazili pretekať,“ hovoril Rasťo Baránek.
„Už na pešej obhliadke som bol príjemne prekvapený, trať bola pekne nachystaná a aj keď nepatrí k najťažším, celý víkend ma jazdenie bavilo. V nedeľu v kvalifikácii som skončil druhý o 0.6 s za Adamom Rojčekom a trať bola veľmi krátka, čiže všetky časy boli veľmi tesné. Vo finále som sa rozhodol to poriadne odpáliť a ísť 100% a aj keď zo začiatku som išiel výborne, skončilo to malým pádom a aj nádejou na víťazstvo. Výsledok som síce neurobil, ale veľmi dobre som sa povozil a snáď aj niečo natrénoval, čiže som spokojný. Vidíme sa ďalší víkend v Koutoch nad Desnou,“dodal Rasťo.

 

„Nie je nad to za celý víkend spadnúť až vo finále. No čo, ešte bude dosť možností na nápravu,“ napísal Rasťo k videu s jeho pádom.

 

Vaše komentáre

Aktuality

11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Včera 13:25 Test: E-bike Merida eOne-Sixty 700.

Ideálny e-bike pre tých, čo sa chcú zabaviť aj na ľahších trailoch.

Včera 13:08 Video: Kto je na bicykli rýchlejší? Bodybuilder vs. šprintér.

Na velodróme sa proti sebe postavili profesionálny bodybuilder Brad Parker a profesionálny dráhový šprintér Harvey McNaughton. (GCN)

Včera 11:17 Video: Tieto zvukové efekty dokonale vystihujú, aké je to, keď zaútočí Tadej Pogačar.

Philippe Gilbert v nedeľu na kritériu Beking Monaco porazil Michaela Matthewsa aj dvojnásobného jazdca Tour de France Tadeja Pogačara.

Včera 11:05 Primož Roglič si stojí za vyjadrením, že za jeho pád na Vuelte môže Fred Wright.

Roglič údajne povedal pre slovinské rádio, že nemá v úmysle odvolať svoje komentáre o kontroverznom páde v závere 16. etapy Vuelta a España, po ktorom musel z pretekov odstúpiť. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu