Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

BIKEFEST: Birell BikeFest 2017 začal na BeFly Pumptracku

Pretekárske zápolenie začalo už tradične na pumptracku.
Biker

V Kálnici BikeFestu počasie praje a slnko s prachom sprevádzalo aj preteky na pumptracku. Účasť opäť prekonala všetky rekordy a očakávania. Najlepší „pumpári“ spomezi bikerov si to rozdali v siedmych samostatných kategóriách a predviedli svoje skilly. Chalani a baby sa medzi sebou hecovali a posúvali zase hranice, o čom svedčili aj dosianuté časy. Medzi najzaujímavejšie momenty patrilo preskočenie fotobunky časomiery J. Gergelom, ktorý si svoju finálku musel zopakovať. Hanes Slavik zase svoju zmeškal finálku, no vzhľadom na to, že sa k tejto informácii nedostal štartoval potom, čo odjazdili všetci pretekári. Celkovým víťazom sa nakoniec stal Martin Lebl s časom 25:97 sekundy, čo je obdivuhodné keďže jazdil aj napriek tomu, že si prednedávnom vyhodil rameno. Víťazom gratulujeme! BikeFest sa rozbieha vo veľkom štýle, dnes sa tešíme ešte na Dual Pumptrack a Eliminator.

Kompletné výsledky nižšie:

do 9 rokov
1. Šimon Franta
2. Adrian Pastucha
3. Tomáš Otínek

10-12 rokov
1. Daniel Hradský
2. Kristýna Utínková
3. Braňo Janovický

13-15 rokov
1. Ondrej Hanzlík
2. Samuel Bakoš
3. Filip Miklošík

Juniori do 18 rokov
1. Šimon Rus
2. Matúš Šicko
3. Šimon Rigaz

Hobby od 19 rokov
1. Matej Lipcsei
2. Jakub Sofka
3. Filip Kundrát

Elite od 19 rokov
1. Martin Lebl
2. Hannes Slavik
2. Marián Dovina
3. Jiří Gergel

Ženy od 13 rokov
1. Helen Fruhwirth
2. Wilma Gombalová
3. Barbora Medeková

Najrýchlýchlejší dosiahnutý čas:
Martin Lebl 25,97 sekundy

Aktuality

14:16 Tadej Pogačar ani Jonas Vingegaard sa nezúčastnia na pretekoch Vuelta a España 2024.

Aj keď by Pogačar mohol získať všetky tri tituly z pretekov Grand Tour v jednom roku, čo sa doposiaľ ešte nikomu nepodarilo, chce si oddýchnuť a ďalším najväčším cieľom bude zisk dúhového dresu majstra sveta.

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Zavrieť reklamu