Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!

Five Ten – čo je na tej podrážke výnimočné?

Základom tenisiek Five-ten je kvalitná podrážka a výborné prešitie celej topánky. Obuv sadne na nohu, pričom priľnavosť podrážky zapríčiní, že sa na pedáloch biku nešmyknete. Dosvedčí to Sam Hill z tímu Five-ten.
Biker

Tenisky Fiveten – Shooos.sk

Na každej topánke Five-ten je použitá niektorá z desiatich špeciálnych zmesí gumy s inými vlastnosťami. Niektoré sú viac priľnavé na kameň a tvrdý povrch, tie sa využívajú pri lezení. Iné viac vyhovujú bikerom. (Na ich označenie sa používajú skratky C4, S1, Hf, Am, Aq, XX, My, Ph, Mi6, Mn). Okrem priľnavosti je dôležitou vlastnosťou gumy aj jej tvrdosť. Najpopulárnejšou zmesou od Five-ten je stealth. Stealth MI6 má super tlmiace vlastnosti a výbornú priľnavosť. Pôvodne ju navrhli pre Toma Cruisa a jeho tím v Mission Impossible 4. Jej charakteristika? Výrazná schopnosť tlmenia, výnimočne vysoká priľnavosť a excelentná absorpcia nárazov. Nasledujúce video Vás o nutnosti investície do kvalitných bike topánok presvedčí.

 

Aktuality

14:15 Kamión zrazil a zabil trojnásobného víťaza Valónskeho šípu Davide Rebellina.

Polícia vyšetruje tragédiu a pátra po vodičovi kamiónu, ktorý z miesta činu ušiel. Taliansky bývalý profesionálny cyklista mal 51 rokov. Tragická nehoda sa stala neďaleko mesta Vicenza v benátskom regióne.

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Zavrieť reklamu