Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Simona Kuchyňková bude jazdiť v roku 2025 za profesionálny enduro tím Cube Actionteam

„Dostať sa do tímu Cube Actionteam je pre mňa splnený sen! Som nadšená, že sa môžem pripojiť k tímu s takou výbornou atmosférou. Už sa neviem dočkať, čo prinesie rok 2025!“ hovorí Simona Kuchyňková o svojom novom pôsobisku.
Martin Sarvaš
Simona Kuchyňková bude jazdiť v roku 2025 za profesionálny enduro tím Cube Actionteam. Foto: CUBE Bikes

Simona Kuchyňková dosiahla minulý rok v drese slovenského tímu OKOEVERYWHERE Racing historický úspech a stala sa celkovou víťazkou Svetového pohára v endure v kategórii do 21 rokov.

Kuchyňková už však v roku 2025 nebude pretekať za tím OKOEVERYWHERE a podpísala zmluvu s nemeckým profesionálnym tímom Cube Actionteam.

Keďže tím OKOEVERYWHERE Racing získal sponzoring práve od nemeckej značky bicyklov Cube, Simona Kuchyňková je už dobré zoznámená s pretekárskymi bicyklami, na ktorých bude jazdiť aj v novej sezóne.

„Dostať sa do tímu Cube Actionteam je pre mňa splnený sen! Som nadšená, že sa môžem pripojiť k tímu s takou výbornou atmosférou. Už sa neviem dočkať, čo prinesie rok 2025!“ hovorí Simona Kuchyňková o svojom novom pôsobisku.

„Keď som robila vôbec prvý rozhovor v roku 2018, jedna z otázok bola, kde sa vidím o 10 rokov. Povedala som, že chcem byť súčasťou profesionálneho tímu. Je rok 2025 a sme tu! Naozaj tvrdo sme pracovali, aby sme sa sem dostali, a som nesmierne vďačná za túto príležitosť!,“ dodala slovenská enduro pretekárka.

Medzi najlepšie výsledky Simony Kuchyňkovej patrí celkové víťazstvo v seriáli enduro Svetového pohára v kategórii U21, 1. miesto na pretekoch Svetového pohára v Bielsko-Białe a pódiá vo Svetovom pohári vo Finále Ligure (3. miesto), Leogangu (3. miesto), Aletsch (3. miesto), Combloux (2. miesto) a Loudenvielle (2. miesto). Simona je aj úradujúcou majsterkou Slovenska v endure.

„Sme nadšení, že môžeme privítať Simonu v našom tíme“

V roku 2025 sa Kuchyňková v Actionteame pripojí k švédskemu jazdcovi Zakariasovi Johansenovi, Nemcovi Frederikovi Matzovi a Švajčiarovi Gusti Wildhaberovi.

„Všetkých štyroch budú môcť fanúšikovia sledovať na zastávkach Svetového pohára v endure. Zároveň bude Actionteam v spolupráci s programom Action rookie pomáhať mladým talentom, ako je Maxi Wachsmann, budovať kariéru profesionálneho enduro pretekára,“ uvádza Cube Actionteam v tlačovej správe.

„Sme nadšení, že môžeme privítať Simonu v našom tíme! Nielenže je talentovaná športovkyňa s pôsobivým víťazstvom v celkovej sérii Svetového pohára do 21 rokov a množstvom pódiových umiestnení, ale je aj veľmi sebavedomá,“ povedal manažér tímu Claus Wachsmann.

„Sme si istí, že Simona sa v nadchádzajúcej sezóne etablije v silnom ženskom poli a prinesie domov skvelé výsledky. Simona, Zakaria, Gusti a Freddy idú vo februári do tímového tréningového kempu, aby sa pripravili na náročnú sezónu. Vitaj v rodine CUBE, Simona,“ dodal Claus Wachsmann.

Všetci štyria vo februári absolvujú svoj prvý spoločný tréningový kemp, aby sa pripravili na nabitý kalendár pretekov. Po niekoľkých pretekoch na začiatku sezóny sa všetky oči uprú na seriál Svetového pohára v endure.

Kalendár Svetového pohára v endure 2025

  • 9. – 11. mája: Pietra Ligure, Taliansko
  • 16. – 18. mája: Bielsko-Biała, Poľsko
  • 30. máj – 1. jún: Loudenvielle, Francúzsko
  • 8. – 9. júna: Leogang, Rakúsko
  • 27. – 29. júna: Val Di Fassa, Taliansko
  • 6. – 6. júla: La Thuile, Taliansko
  • 12. – 14. júla: Aletsch, Švajčiarsko (Majstrovstvá sveta)
  • 21. – 31. augusta: Haute-Savoie, Francúzsko

Ako sa stala Simona Kuchyňková víťazkou Svetového pohára v endure U21 v roku 2024

Pozrite si sériu dokumentárnych videí tímu OKOEVERYWHERE Racing:

Svetový pohár v endure, Finale Ligure 2024:

Svetový pohár v endure, Bielsko-Biała 2024:

Svetový pohár v endure, Leogang 2024:

Svetový pohár v endure, Combloux 2024:

Svetový pohár v endure, Bellwald 2024:

Svetový pohár v endure, Loudenvielle 2024:

Aktuality

Včera 11:14 Pilot F1 Valtteri Bottas si v Česku vybojoval miestenku na gravelové majstrovstvá sveta.

Počas letnej prestávky vymenil monopost Cadillac za gravelový bicykel a na náročnej trati v Hlinsku sa zaradil medzi najlepších pretekárov svojej vekovej kategórie.

Včera 09:36 Evenepoel mal na sústredení problémy. Nový tréner ho porovnával s Vingegaardom a musel mu zmeniť prípravu na Tour de France.

Tim Heemskerk musel po nevydarenom sústredení zmeniť celý prístup k príprave belgického šampióna, ktorý napokon dosiahol v Paríži najlepší výsledok svojej kariéry.

Včera 09:24 Tour de France Femmes sprísňuje kontroly oblečenia pre podozrenia z používania vypchatých podprseniek.

Výstelky v podprsenkách môžu fungovať ako aerodynamický kryt hrudníka, preto sa rozhodcovia pred dnešnou časovkou vo štvrtej etape zamerajú na oblečenie pretekárok.

Včera 09:09 Lorena Wiebes dosiahla maximálny výkon cez 1300 wattov počas víťazného šprintu na Tour de France Femmes.

Holandská šprintérka dosiahla obdivuhodné čísla pri svojej dominantnej výhre v druhej etape ženskej Tour. Pri jej odhadovanej hmotnosti 60 kg ide o pôsobivý pomer výkonu na hmotnosť 21,8 W/kg.

Včera 08:56 88 kilometrov išla sama s priemernou rýchlosťou cez 40 km/h. Sigrid Haugset predviedla najdlhšie sólo víťazstvo v histórii Tour de France Femmes.

Nórska šampiónka zaútočila už 113 kilometrov pred cieľom a po mimoriadnom výkone odolala aj Lotte Kopecky, ktorá sa k nej v závere priblížila na rozdiel iba 12 sekúnd.

Zavrieť reklamu