Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Najlepšia slovinská cyklistka Uška Žigart nejde na Olympiádu. Tréner poškodil cyklistiku pre osobné záujmy, hovorí agent

Agent Ušky Žigart, ktorý zastupuje aj Tadeja Pogačara, zverejnil príspevok, v ktorom otvorene kritizuje slovinského národného trénera, ktorý nevybral pre Olympijské hry v Paríži domácu majsterku v cestnej cyklistike aj časovke.
Martin Sarvaš
Najlepšia slovinská cyklistka Uška Žigart nejde na Olympiádu. Tréner poškodil cyklistiku pre osobné záujmy, hovorí agent

Slovinská cyklistka Uška Žigart sa nedostala do výberu národného tímu pre Olympiádu v Paríži, aj napriek tomu, že len pred pár týždňami suverénne dominovala na domácich majstrovstvách a vyhrala cestné preteky aj individuálnu časovku.

Žigart vyhrala cestné preteky s hromadným štartom s náskokom viac ako 10 minút a časovku s 4 a pol minútovým náskokom. Okrem toho má aj najviac bodov zo slovinských cyklistiek v ženskom rebríčku WorldTour.

Slovinský národný cyklistický tréner Gorazd Penko však vybral na Olympiádu Eugeniu Bujak a Uršku Pintar.

Tréner „poškodil cyklistiku pre osobné záujmy“

Agent Alex Carera, ktorý okrem iných zastupuje aj Ušku Žigart či jej partnera Tadeja Pogačara, zverejnil silnú kritiku v reakcii na výber Penka pre Olympijské hry.

„Slovinská cyklistická škola patrí medzi najlepšie na svete s mnohými šampiónmi. Žiaľ, aj včera sme pochopili, prečo ženská cyklistika v Slovinsku nie je na takej úrovni,“ uvádza Alex Carera.

Carera tiež píše, že národný tréner „poškodil cyklistiku pre osobné záujmy“ tým, že nevybral ich najlepšiu pretekárku. “

„Urška je najlepšia pretekárka, majsterka na ceste a v časovke, ale tréner vyberal podľa neprofesionálnych kritérií. Prečo? Je lepšie sa ho opýtať, ale nie som si istý, či bude vedieť odpovedať.“

„Je mi ľúto slovinských fanúšikov, pretože na olympiáde nebudú môcť fandiť najlepším športovcom. Tréner poškodil cyklistiku a olympijský výbor pre osobné záujmy. To je neprijateľné,“ dodáva Alex Carera.

Slovinský tréner vybral pretekárku z tímu, v ktorom je športový riaditeľ

Penko je športovým riaditeľom v tíme BTC City Lublaň, za ktorý jazdí práve Urška Pintar a práve v tomto ohľade Carera narážal na jeho osobné záujmy.

Gorazd Penko na svoju obhajobu povedal v slovinskej televízii RTV SLO, že Uška Žigart „nikdy nebola medzi 30 najlepšími cyklistkami na jednodňových pretekoch, na svetovom šampionáte alebo na jednodňových pretekoch WorldTour“.

Ak by sa aj bral do úvahy tento faktor, Penko sa vo svojom tvrdení mýli, pretože Žigart skončila na 27. mieste na pretekoch La Course by Le Tour de France v roku 2018.

Okrem toho, práve Urška Pintar, ktorú Penko na Olympiádu vybral, skončila druhá na slovinských majstrovstvách s obrovskou stratou cez 10 minút za víťazkou Urškou Žigart.

Pogačar: Najlepšia slovinská cyklistka nejde na Olympiádu

Snúbenec Uršky Žigart a jeden z najlepších cyklistov súčasnosti, Tadej Pogačar sa vyjadril: „Som úplne zdrvený. Najlepšia slovinská cyklistka v rebríčku WorldTour a dvojnásobná majsterka nejde na Olympiádu. Nemám slov. V slovinskom národnom drese ale vyzerá skvele. Aj tak som na teba hrdý!“

Pogačar neskôr zdieľal spomínaný príspevok svojho agenta Alexa Careru so slovami: „Pravda, pravda…“

Urška Žigart: Nechcem pretekať niekde, kde si ma nevážia

Samotná Urška Žigart je tiež veľmi sklamaná, pretože počítala s tým, že má veľkú šancu dostať sa na letnú olympiádu.

„Nečakala som, že to dosiahne také maximá, aké dosiahlo. S rozhodnutím som sa už zmierila. Vôbec nie je mojím úmyslom vynucovať si svojú účasť. Najmä preto, že by som chcela pretekať niekde, kde si ma nevážia a byť s ľuďmi, ktorí ma len ťahajú dole,“ povedala Žigart.

„Môžem však vyjadriť svoj nesúhlas s vynechaním z výberu a poukázať na neexistenciu skutočných objektívnych kritérií vo výberovom procese,“ dodala slovinská majsterka.

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 31-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu