Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pozvánka: NAY GRAN FONDO Bratislava vstupuje do 3. ročníka

Uskutoční sa tradične v prvú augustovú nedeľu – 4. 8. 2024 so štartom, s cieľom a so sprievodným programom pred Bory Mall. Podujatie pre hobby i výkonnostných cyklistov vo formáte maratón GRAN FONDO – 132 km a polmaratón MEDIO FONDO – 67 km ponúkne atraktívne trasy Bratislavského kraja po rovine i v kopcovitom teréne. Pretekári naberú tempo na pohodovej Záhorskej nížine s nekonečnými výhľadmi a ich kondíciu preveria stúpania na Pezinskú Babu.
Biker
Pozvánka: NAY GRAN FONDO Bratislava vstupuje do 3. ročníka

NAY GRAN FONDO Bratislava

Čo možno očakávať

Ako v predchádzajúcich ročníkoch, ani teraz nebudú chýbať doplnkové súťaže – horské a rýchlostné prémie, motorizovaní maršáli, sprievodné vozidlá Mercedes-Benz, kvalitné občerstvovacie stanice na trati i v cieli. Preteky sa uskutočnia za plnej premávky s jej obmedzeniami na kritických úsekoch a s policajnou asistenciou.

NOVINKOU oproti minulým ročníkom je skrátenie trate polmaratónu na súčasných 67 km, čím chceme do pelotónu MEDIO FONDO pritiahnuť aj menej skúsených fanúšikov tohto nádherného športu a ponúknuť im zážitok z jazdy na veľkých dobre zorganizovaných pretekoch.

Trať polmaratónu je rovinatejšia a vhodná aj pre pretekárskych nováčikov, ktorí si chcú užiť atmosféru z jazdy v „balíku“.

Nemusia sa obávať ani o svoju bezpečnosť, starať sa o ňu v pelotóne budú peacemakeri – označení jazdci, ktorí budú počas celých pretekov držať priemernú rýchlosť okolo 30 km/h. Možno sa za nich „zavesiť“, jazdiť v skupine, šetriť energiu a vychutnávať si cestu.

Dlhšia trať zaujme trénovaných jedincov, ktorí budú mať možnosť zmerať si sily aj s výkonnostnými cyklistami.

Vlani bolo možné v pelotóne stretnúť naše cyklistické esá Jána Andy Cullyho, trojnásobného majstra Slovenska v individuálnej časovke, či Martina Kostelničáka, bývalého majstra Slovenska v cestnej cyklistike. Veríme, že potvrdia účasť aj tento rok.

Zúčastniť sa možno ako jednotlivec i ako firemný či amatérsky tím.

Nezabúdame ani na deti

Po vlaňajšej premiére detských pretekov na bicykli, ktoré boli napriek nepriaznivému počasiu veľmi dobre obsadené, pripravujeme ešte zaujímavejšiu trať pre deti od 4 do 12 rokov.

Príležitosť zasúťažiť si opäť dostanú aj najmenší na odrážadlách. Odmenou im bude, rovnako ako dospelým pretekárom, cieľová medaila, trofeje pre víťazov a účastnícky balíček s darčekmi od partnerov podujatia. Deň vyvrcholí atraktívnou tombolou o hodnotné vecné ceny.

Pre deti a rodiny bude pripravený aj ďalší doplnkový program – bez nutnosti registrácie – plný aktivít a športovej zábavy v priestore štartu a cieľa, ktorým chceme popularizovať aktívny životný štýl s dôrazom na cyklistiku. Chceme deťom ponúknuť pozitívne vzory a hodnotnú alternatívu k pasívnemu tráveniu času.

NAY GRAN FONDO Bratislava vzniklo vďaka podpore spoločnosti NAY, ktorá je generálnym partnerom podujatia od jeho vzniku. Záštitu nad ním opätovne prebral bratislavský župan Juraj Droba.

 

Aktuality

10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Včera 17:30 Biniam Girmay vyhral už tretiu etapu na Tour de France a potvrdil pozíciu najlepšieho šprintéra.

Druhý skončil Wout van Aert pred tretím Arnaudom Démareom. V závere dvanástej etapy spadol Primož Roglič, ktorý stratil takmer dve a pol minúty.

 

Včera 14:29 Pozvánka: NAY GRAN FONDO Bratislava vstupuje do 3. ročníka.

Podujatie pre hobby i výkonnostných cyklistov vo formáte maratón GRAN FONDO – 132 km a polmaratón MEDIO FONDO – 67 km ponúkne atraktívne trasy Bratislavského kraja po rovine i v kopcovitom teréne.

Včera 14:16 Tímu TotalEnergies ukradli na Tour de France bicykle v hodnote 150-tisíc eur.

Zlodeji ukradli v noci 11 pretekárskych bicyklov ENVE, takže jazdci francúzskeho tímu museli štartovať v 12. etape na náhradných bicykloch.

Zavrieť reklamu