Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Julian Alaphilippe „ukradol“ šprintérom tretiu etapu Okolo Slovenska

Alaphilippe zaútočil v miernom stúpaní dva kilometre pred koncom a krátke sólo dotiahol až do cieľa. Druhý skončil jeho tímový kolega Paul Magnier a tretí finišoval Hamish Beadle. Zo slovenských jazdcov skončil najlepšie Lukáš Kubiš, ktorý vybojoval piate miesto.
Martin Sarvaš
Julian Alaphilippe „ukradol“ šprintérom tretiu etapu Okolo Slovenska

Julian Alaphilippe (Soudal Quick-Step) zvíťazil v tretej etape pretekov Okolo Slovenska 2024, ktorá sa končila v Dubnici a pôvodne sa očakával dojazd v hromadnom šprinte.

Dvojnásobný majster sveta však zrýchlil približne 2 km pred koncom, spolu s tímovým kolegom Paulom Magnierom, a svoje krátke sólo bez väčších problémov dotiahol až do cieľa. Magnier skončil druhý a tretí finišoval Hamish Beadle (Novo Nordisk).

Výborný výkon predviedol opäť čerstvý majster Slovenska Lukáš Kubiš (Elkov-Kasper), ktorý v predošlej etape porazil v dojazde do kopca aj Juliana Alaphilippea a skončil tretí, a v tretej etape prešiel cieľom na piatom mieste, vďaka čomu sa tiež dostal do vedenia hodnotenia slovenských jazdcov.

„Je to piate miesto, nie je to bedňa a včera to bolo o niečo krajšie. Záver bol veľmi technický a tím predviedol skvelý výkon a nechali tam dušu. Boroš ma vysadil na poslednej 500-vke a potom to bolo už na mne,“ povedal Kubiš po etape.

„Bol to jeden z cieľov pred pretekmi,“ povedal Kubiš o priebežnom vedení v klasifikácii Slovákov. „Sme radi, že môžme byť na pódiu. Nebudem mať tento krásny dres [majstra Slovenska], ale bude to iný pekný dres pre najlepšieho Slováka, takže určite sa z toho tešíme,“ dodal jazdec českého tímu Elkov-Kasper.

V celkovej klasifikácii je vo vedení aj naďalej víťaz druhej etapy Anders Foldager (Jayco AlUla), avšak Julian Alaphilippe sa posunul na druhé miesto a stráca už len 10 sekúnd, zatiaľ čo tretí Mauro Schmid (Jayco AlUla) zaostáva o 13 sekúnd.

Výsledky 3. etapy Okolo Slovenska 2024

4. etapa: Partizánske – Ružomberok

Profil, mapa a časový harmonogram:

  • Dátum: 29. jún 2024
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 183,5 km
  • Prevýšenie: 2 808 m

Predposledný deň sa nesie v znamení horských prémií. Na trase z Partizánskeho do Ružomberku ich bude sedem. Zvrásnený terén Vtáčnika a Kremnických vrchov ponúkne nadpriemerne štedro kopcov – Nevoľné, Krahule, Šturec, známe Donovaly a dvojnásobný prejazd cez ružomberskú Kalváriu. Medzitým budú jazdci pripisovať body aj na dvoch rýchlostných prémiách – v Žiari nad Hronom a Kremnici. Víťaza sobotnej etapy spoznáme na námestí Andreja Hlinku.

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu