Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tím Red Bull-Bora-Hansgrohe ukázal dresy a bicykle, na ktorých budú pretekať od Tour de France 2024

Red Bull je už oficiálne hlavným sponzorom nemeckého tímu, ktorý pri predstavení nových dizajnov oznámil aj súpisku pre Tour de France s lídrom Primožom Rogličom.
Martin Sarvaš
Nový dizajn oblečenia a bicyklov tímu Red Bull – Bora-Hansgrohe. Foto: Joerg Mitter / Red Bull Content Pool

Red Bull-Bora-Hansgrohe predstavil svoje nové tmavomodré súpravy oblečenia i biele bicykle od Specializedu, na ktorých sa predstavia už o pár dní na Tour de France.

Tím sponzorovaný Red Bullom odštartuje na Tour s lídrom Primožom Rogličom v boji o žltý dres a pomáhať mu budú Aleksandr Vlasov, Jai Hindley, Danny Van Poppel, Matteo Sobrero, Nico Denz, Bob Jungels a Marco Haller.

Logo medzinárodnej spoločnosti zaoberajúcej sa energetickými nápojmi sa nachádza v popredí a v strede nových dresov Sportful. Býk ako symbol Red Bullu je aj na nohaviciach a tiež aj hneď za hlavovou trubkou na ráme bicyklov S-Works Tarmac SL8.

„Dnes otvárame novú kapitolu v histórii nášho tímu ako Red Bull-Bora-Hansgrohe. Dokonca by som zašiel tak ďaleko, že by som povedal, že ide o míľnik pre cyklistiku ako celok,“ povedal Denk, generálny riaditeľ tímu.

„Náš projekt bol vždy ambiciózny, ale teraz máme jasne nastavený vrchol, chceme formovať náš šport a stať sa najatraktívnejšou značkou.“

Roglič je jedným zo štyroch veľkých favoritov na Tour spolu so slovinským krajanom Tadejom Pogačrom (UAE Emirates), Jonasom Vingegaardom (Visma-Lease a Bike) a Remcom Evenepoelom (Soudal Quick-Step).

Štartová listina Tour de France

Aktuality

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Včera 13:51 Canyon predstavil svoje prvé, cestné aj MTB pretekárske topánky Tempr CFR.

Cenovka je u oboch modelov Canyon Tempr CFR rovnaká – 332,95 eur.

Včera 13:13 Maxim Van Gils dostal vysokú pokutu za spôsobenie hromadného pádu v šprinte 13. etapy Tour de France.

Jazdec tímu Lotto-Dstny sa snažil pretlačiť popri bariérach a vo vysokej rýchlosti narazil ramenom do Amauryho Capiota, ktorý spomalil po tom, ako rozbiehal šprint pre Arnauda Démara. Van Gils dostal pokutu 1500 švajčiarskych frankov.

Zavrieť reklamu