Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.
Martin Sarvaš
Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe

Spoločnosť Warner Bros. Discovery predala svoj podiel v GCN jej zakladateľovi Simonovi Wearovi a generálnej riaditeľke Mii Walterovej.

V tlačovej správe sa uvádza, že GCN „bude naďalej prevádzkovať svoje cyklistickú značku dodávajúcu digitálny obsah cez YouTube, svoje webové stránky a ďalšie sociálne platformy“.

V roku 2017 odkúpila spoločnosť Warner Bros. Discovery podiel spoločnosti Play Sports Group, ktorá vlastní GCN od jej založenia a v roku 2021 prevzala 100-percentný podiel Play Sports Group, a to na základe dohody, ktorá ju údajne ocenila na 70 miliónov libier.

To zahŕňalo YouTube kanál aj novovytvorenú službu GCN+, streamovaciu službu, ktorá komplexne pokrývala profesionálnu cyklistiku pomocou špeciálnej platformy a aplikácie. Play Sports Network tiež rozšírila svoje portfólio o webovú stránku, ktorá bola spustená vlani v auguste.

Prečítajte si tiež

Koncom roka 2023 však bola streamovacia služba a aplikácia GCN+ zrušená, pričom spoločnosť Warner Bros. Discovery presunula televízne práva na svoje Eurosport, Discovery+ a Max, takže Play Sports Network bola zodpovedná len za YouTube kanál a web.

Minulý týždeň však bolo potvrdené, že GCN sa vracia späť k zkladateľom.

V tlačovej správe od Warner Bros. Discovery sa uvádza: „Warner Bros. Discovery potvrdila predaj väčšinového podielu v Play Sports Network jej zakladateľovi Simonovi Wearovi a generálnej riaditeľke Mii Walterovej.“

„Warner Bros. Discovery si ponecháva menšinový podiel s cieľom spolupracovať s vedením Play Sports Network na dlhodobom rozvoji podnikania.“

Súčasťou spomínanej zmeny je tiež zrušenie online platformy Eurosportu, ktorá poskytovala veľkú väčšinu živých prenosov z cyklistických pretekov, pričom Warner Bros. Discovery presunie vysielanie na plarformy Max a discovery+. Eurosport online bude fungovať do 22. júla.

Všetky informácie o staronovom formáte GCN sa dozviete v ich videu:

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu