Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France

Tom Pidcock (Ineos Grenadiers) má za sebou skvelý víkend MTB pretekov a len pár dni pred štartom na Tour de France zvíťazil na pretekoch Svetového pohára v Crans Montana v disciplíne XCC aj XCO.

Na sobotných pretekoch na krátky okruh XCC predviedol obdivuhodný výkon po zlom štarte, po ktorom sa prepadol na posledné miesto. Počas troch okruhov však predbehol 30 pretekárov, a nielenže sa dostal do vedúcej skupiny, ale po jeho ďalších útokoch sa od lídrov odpútal a cieľom prešiel na prvom mieste.

V nedeľu boli na programe preteky v disciplíne XCO. Tom Pidcock už tentokrát pri štarte nezaváhal a už v druhom okruhu zo siedmich bol osamote na čele.

Zvyšok pretekov si Pidcock postupne zvyšoval svoj náskok pred prenasledovateľmi a do cieľa prišiel prvý s pohodlným, viac ako minútovým náskokom pred druhým Mathiasom Flückigerom, zatiaľ čo v súboji o tretie miesto zvíťazil Luca Braidot pred štvrtým Ninom Schurterom.

Tom Pidcock potvrdil, že je vo výbornej forme, pričom na Tour de France by mal byť jedným z lídrov tímu Ineos Grenadiers v boji o žltý dres, spolu s Carlosom Rodriguezom a Eganom Bernalom.

Zostrih pretekov Svetového pohára v XCO, Crans Montana 2024:

Zostrih pretekov Svetového pohára v XCC, Crans Montana 2024:

Aktuality

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Včera 13:51 Canyon predstavil svoje prvé, cestné aj MTB pretekárske topánky Tempr CFR.

Cenovka je u oboch modelov Canyon Tempr CFR rovnaká – 332,95 eur.

Včera 13:13 Maxim Van Gils dostal vysokú pokutu za spôsobenie hromadného pádu v šprinte 13. etapy Tour de France.

Jazdec tímu Lotto-Dstny sa snažil pretlačiť popri bariérach a vo vysokej rýchlosti narazil ramenom do Amauryho Capiota, ktorý spomalil po tom, ako rozbiehal šprint pre Arnauda Démara. Van Gils dostal pokutu 1500 švajčiarskych frankov.

Zavrieť reklamu