Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.
Martin Sarvaš
Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“

Specialized hovorí, že nový Crux DSW „je najľahší zliatinový gravelový rám“ s hmotnosťou tesne pod 1,4 kg.

Keď Specialized v roku 2021 prepracoval karbónový Crux, hlavným prvkom bola nízka hmotnosť rámu 725 g (veľkosť 56 cm).

Pri Cruxe DSW je zameranie opäť nasmerované na hmotnosť, pričom pri uvedení je k dispozícii samotná rámová sada a bicykel v jednej špecifikácii.

Tento krok znižuje cenovú hranicu vstupnej brány do kategórie pretekárskych gravelových bicyklov Specializedu na 2 700 eur a zároveň to potvrdzuje, že aj tie najväčšie značky chcú stále vyvíjať aj zliatinové rámy.

Koľko váži Specialized Crux DSW?

Specialized tvrdí, že samotný rám (bez vidlice) Crux DSW váži 1 399 g pri veľkosti 56 cm.

Specialized u nového Cruxu DSW spojil rám s karbónovou vidlicou S-Works Crux, čím sa hmotnosť rámovej sady dostala na 1,98 kg.

Specialized uvádza, že bicykel v kompletnej výbave Crux DSW váži 9,37 kg.

Pre porovnanie, Trek uvádza, že jeho Checkpoint ALR 5 za 2 500 eur má hmotnosť 9,71 kg vo veľkosti 56 cm, zatiaľ čo Merida Silex 700 váži 10,14 kg  a Canyon Grizl 7 má 10,68 kg.

Čo je to DSW?

Specialized Crux DSW 2024. Foto: Specialized

Rovnako ako u niekoľkých zliatinových bicyklov od Specialized, ako sú Allez a Diverge, aj nový Crux nesie názov DSW, čo je skratka pre D’Aluisio Smartweld.

Podľa Specializedu je táto patentovaná metóda zvárania rámu bicykla dôvodom, prečo je Crux „viac než len najľahší zliatinový gravelový bicykel na svete“.

Specialized uvádza, že DSW pomáha vytvoriť „jedinečnú jednodielnu spodnú trubku a spodnú konzolu pre Crux DSW“. Tvrdí, že to šetrí hmotnosť a súčasne zvyšuje schopnosť reagovať.

D’Aluisio Smartweld je technológia zvárania hliníkových rámov, ktorá využíva presné CNC procesy na dosiahnutie kvalitnejších zvarov. Táto metóda zvyšuje pevnosť a znižuje hmotnosť rámu, čo vedie k lepšej výkonnosti a ovládateľnosti bicyklov. Výsledkom je čistý a elegantný dizajn bez viditeľných zváracích švov.

Zliatinové rámy sa často spájajú s nižšími cenami a mnohí jazdci, od rekreačných cyklistov až po hobby pretekárov, uprednostňujú zliatinu kvôli jej hodnotným vlastnostiam.

Ďalšie detaily rámu

Specialized Crux DSW 2024. Foto: Specialized

Zatiaľ čo mnohé gravelové bicykle zo zliatiny, ako napríklad Trek Checkpoint a Canyon Grizl, sú zamerané o niečo viac na dobrodružnú jazdu, Specialized sa drží étosu ľahkých pretekárskych bicyklov Crux, keďže pôvodne išlo o cyklokrosový pretekárky model.

Dizajn DSW nesie niekoľko prvkov z karbónového Cruxu, ako napríklad jedinečný prídavný držiak v spodnej časti spodnej rámovej trubky.

Výška rámu zostáva nezmenená, pričom rámová sada sa môže pochváliť veľkým priestorom pre gravelové pneumatiky vo veľkostiach 700x47c alebo 650×2,1 palca. Toto zodpovedá modelu Specialized Diverge STR, ktorý je skôr určený na dlhé vytrvalostné jazdy či viacdňové výlety.

Rovnako ako v prípade karbónového Cruxu sú tvary rúr mierne oválne, aby sa dosiahla skôr nízka hmotnosť ako akákoľvek aero optimalizácia.

Vec, ktorú nájdete aj na mnohých cenovo dostupnejších bicykloch Specialized, je vidlica z oveľa drahšieho bicykla, keďže karbónová vidlica Fact 12r je tá istá, akú nájdete na S-Works Crux za necelých 10-tisíc eur.

Geometria

Specialized Crux DSW má tiež rovnakú geometriu ako karbónový Crux.

Specialized predĺžil Crux v roku 2021, čím posunul bicykel z šikovného cyklokrosového pretekára na stabilnejšiu gravelovú platformu.

Vo veľkosti 56 cm má Crux DSW dosah 397 mm a výšku 578 mm. Specialized tiež pokračuje so 72 mm poklesom stredového zloženia (na všetkých okrem dvoch najmenších veľkostí), aby sa zvýšila stabilita.

Cena a špecifikácia

Specialized Crux DSW 2024. Foto: Specialized

V súčasnosti je Crux DSW dostupný iba v jednej kompletnej zostave a v bielej a čiernej farbe.

Špecifikácia obsahuje mechanickú skupinu SRAM Apex s hydraulickými kotúčovými brzdami. Jednoprevodník má 40 zubov a vzadu je kazeta SRAM XPLR s rozsahom zubov 11-44.

Zliatinové sú aj riadidlá Adventure Gear či gravelové kolesá G540 od DT Swiss, ktoré sú pripravené na bezdušové použitie a sú na nich obuté pneumatiky Specialized Pathfinder Pro 2BR 700x38c.

Kompletný bicykel stojí 2 700 eur, zatiaľ čo samotná rámová sada rámu vás vyjde na 1 650 eur.

Aktuality

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Včera 13:51 Canyon predstavil svoje prvé, cestné aj MTB pretekárske topánky Tempr CFR.

Cenovka je u oboch modelov Canyon Tempr CFR rovnaká – 332,95 eur.

Zavrieť reklamu